در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

جز کدام دسته هستید

تعداد امتیاز: 1

جز کدام دسته  هستید

جز کدام دسته هستید

چکیده :

موفقیت تان از لحظه ای آغاز میشود که زندگی تان را مورد بررسی قرار داده و آن را تجزیه و تحلیل کنید.

 

افراد به سه دسته تقسیم می شوند

دسته اول افرادی هستند که زندگی شان را خلق می کنند. این افراد دنیا را تحت تاثیر خودشان قرار میدهند. آنها اتفاقات جدیدی را ایجاد می کنند و میدانند که هرآنچه که ذهن می تواند بفهمد و به آن باور داشته باشد؛ دست یافتنی است. این افراد می دانند که کسب نتایج مثبت و رسیدن به رضایت قلبی و شادی شان ؛ وابسته به میزان خدمتی است که به دنیا ارائه میدهند. آنها از قانون دادن و دریافت کردن بدستی استفاده می کنند؛ زیرا میدانند که هرانچه که به طبیعت بدهند، به میزان بیشتر و با کیفیت بالاتری دریافت خواهند کرد. توجه و عشق مردم به آنها، شادی و رضایت قلبی بزرگترین تجربه و سرمایه ای است که حاصل زندگی شان می باشد.

دسته دوم ؛ تنها، نظاره گر اتفاقاتی هستند که در زندگی و اطراف آنها رخ می دهد. برنامه و هدف بزرگی در زندگی ندارند؛ به اندازه کافی تلاش نمی کنند و زندگی افراد موفق را مورد مطالعه قرار نمی دهند و به یادگیری دائم العمر نمی پردازند. به نادرست فکر می کنند که افراد دسته اول  نسبت به آنها متفاوت هستند. این افراد ؛ نظاره گر ،نتایجی که توسط افراد موفق بدست آمده، هستند؛ بنابرین هیچ وقت تلاش نمی کنند. این افراد محو تماشای خدمات، تجارت، موفقیت و فعالیتهای افراد دسته اول میشوند. خواننده ها و فیلمها، برند،روزنامه، شبکه تلوزیونی، بازیگران وسریالهای محبوب شان بسیار هستند. آنها مشغول تماشای موفقیت ها، تجارت و .. افراد موفق هستند. بنابرین چیزهای زیادی وجود دارد که توجه شان را معطوف آنها می کنند و درنتیجه هیچ وقت نمی توانند تمرکز کنند و به موفقیتهای بزرگ برسند. رسیدن به موفقیتهای بزرگ ساده است ولی آسان نیست؛ یعنی اینکه فرمول و فرآیند مشخصی دارد و باید صفات، مهارتها و ویژگیهای مشخصی را بدست آورد ولی افراد دسته دوم حاضر نیستند بهای تغییر و یادگیری را بپردازند، بنابرین همیشه در همین دسته می مانند و یک زندگی معمولی را تجربه می کنند. آنها بدنبال یک زندگی راحت هستند؛ غافل از اینکه یادگیری، آموزش دیدن و شاگردی کردن و سختی کشیدن، خود تنها راهی است که با آن می شود زندگی را آسان تر ساخت.

دسته سوم افرادی هستند که نه تماشاگرند و نه میدانند که نمی دانند که میتوانند زندگی بسیار متفاوت تری را برای خود خلق کنند. داستان زندگی افراد دسته دوم و سوم به این صورت است که؛ همیشه در مورد دیگران صحبت می کنند و متخصصینی که به آنها مراجعه می کنند ، همانا دوستان و سایر اعضای خانواده هستند. می گویند" آیا می تونم این کار را انجام داده و یا به نتیجه و موفقیت برسم؟ دوستان و یا سایر اعضا در پاسخ می گویند: " نه فکر نکنم که توانایی لازم رو داشته باشی، وضعیت اقتصاد و کشور رو ببین، فلان شخص و فلان شخص چندین بار سعی کردن و نشد، چه دلیلی داره که تو هم ریسک کنی". این افراد بجای مراجعه به یک متخصص و فرد حرفه ای از دوستان و خانواده مشورت می گیرن و وقتی از آنها می پرسی که چندبار سعی کردی و نشد خواهند گفت: " من هزار بار سعی کردم ولی موفق نشدم". ولی زمانی که سعی می کنی از آنها؛ بیشتر در مورد آن موضوع بپرسی و وقتی مجبور میشوند اطلاعات دقیق تری بدهند؛ متوجه خواهی شد که نه تنها هزار بار، بلکه ده بار هم تلاش نکردند و بسیاری از آنها حتی یک بار هم انجام ندادند، آنها فقط مدتها تصمیم داشتند که کاری را انجام دهند.

فکر میکنید جزء کدام دسته و گروه هستید؟ به یاد داشته باشید، زندگی تان از امروز به بعد تنها با انتخاب خودتان می تواند ، مثل سابق باشد. مهمترین تفاوت میان انسانها و سایر موجودات، داشتن قدرت ذهن و توانایی انتخاب است. اگر فکر می کنید که می توانید موفق شوید، موفق می شوید و اگر فکر کنید که نمی توانید، شما درست گفته اید، واقعا نمی توانید. هر آنچه که ذهن می تواند، بفهمد و به آن ایمان بیاورد، میتواند به آن دست یابد؛ درک این حقیقت تنها تفاوت اصلی میان افراد دسته اول با سایر افراد می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان