در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

راحت نباش

تعداد امتیاز: 0

راحت نباش

راحت نباش

چکیده :

رسیدن به راحتی و آسایش بدون نداشتن راحتی و آسایش امکان پذیر نیست.

انسان دارای یک ارگانیزم آسایش و راحتی جو می باشد، یعنی بصورت ژنتیکی و سپس محیطی طوری برنامه ریزی شده که بدنبال راحتی و آسایش است. همه افراد از لحظه ای که پا بدنیا می گذارند بدنبال دست یابی به امنیت بیشتر هستند. " اگه این دوره آموزشی رو تموم کنم دیگه راحت میشم، فقط اگه درسم تموم شه دیگه هیچ دغدغه ای ندارم،  اگه یک شغل پر درآمد پیدا کنم دیگه خیالم راحت میشه، اگه یه خونه شخصی از خودم داشته باشم دیگه هیچ ناراحتی ندارم، فقط امسال و شانس بیارم و بدون دردسر تموم شه ؛ بعدش دیگه راحتم، اگه بازنشست شم دیگه واسه خودم راحت زندگی میکنم و همیشه مشغول استراحت وتفریح هستم و هیچ نگرانی ندارم، من فقط بدنبال یک زندگی کاملا آروم و بی دغدغه هستم فقط اگه یک کار پردرآمد داشته باشم و ازدواج کنم بدنبال چیز دیگه ای نیستم چون دوست راحت زندگی کنم و لذت ببرم." حتما این جملات برای شما آشنا هستند؛ یا خودتان استفاده می کنید و یا اینکه بارها شنیدید که دیگران از آنها استفاده می کنند. 

همه افراد موفق، همیشه بدنبال تجربه چالشها و سختی های جدید هستند، زیرا میدانند که در نتیجه تجربه این چالشهاست که می توانند رشد کرده و به سطوح بالاتر ، زندگی بهتر، پیشرفت بیشتر و ... دست یابند. بیش از هشتاد درصد افراد، بخاطر این طرز فکر که باید راحت تر زندگی کنند، حاضر نیستند که تلاش بیشتر، مطالعه بیشتر و تجربه های سخت را در زندگی پذیرا باشند، بنابرین، هیچ وقت به سطوح بالا دست پیدا نمی کنند. افرادی که در سطوح بالای جامعه زندگی میکنند، کسانی هستند که به استقبال مشکلات و سختی های بیشتر می روند؛ در نتیجه امنیت، راحتی و آسایش بیشتری را تجربه می کنند و افرادی که بخاطر داشتن باصطلاح یک زندگی راحت ،حاضر به پذیرش نا راحتی و سختی بیشتر، نبودن باید زندگی سطح پایین تر را تجربه کنند. این افراد همانهایی هستند که طبقه متوسط و سطح پایین جامعه را تشکیل می دهد. همانهایی که بدنبال آسایش بیشتر بودند، اکنون ناچار به تجربه سختی بیشتر هستند. آنها حاضر نیستند که از منطقه آسایش و رفاه خود فاصله بگسرند، نه بخاطر اینکه واقعا در این منطقه راحت تر باشند، بلکه بخاطر اینکه برای ترک این منطقه باید ریسک و ترس و نا امنی بیشتر را تجربه کنند، بنابرین ترجیح میدهند در منطقه رفاه و آسایش خود بمانند، چون نمی خواهند ریسک، ترس و احساس نا امنی را تجربه کنند.

در مقابل، افراد موفق؛ ریسک بیشتر، ترس و نا امنی را تجربه می کنند برای اینکه بدنبال امنیت بیشتر هستند، آنها می دانند که برای بدست آوردن آسایش بیشتر باید نا امنی، ترس و ریسک بالاتر و بیشتری را تجربه کنند.

افراد موفق با نا راحت بودن و احساس نا امنی و تجربه ریسک بیشتر ، راحت هستند. این یک سبک زندگی است که افراد موفق بر می گزینند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان