در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

ایجاد حس اضطرار و نقش آن در موفقیت

تعداد امتیاز: 1

ایجاد حس اضطرار و نقش آن در موفقیت

ایجاد حس اضطرار و نقش آن در موفقیت

چکیده :

ایجاد حس اضطرار عمگرایی تان را صدچندان می کند و رسیدن به اهداف را در کوتاه ترین زمان، ممکن می سازد.

انسان در سه بعد فیزیکی، عقلانی و روحانی زندگی می کند. وجود بعد روحانی در انسان که فناناپذیر  است و نیز بر اساس الگوی ذهنی و آنطوری که برنامه ریزی شده ، موجب میشود که فرد تصور کند؛ برای همیشه وقت و فرصت برای انجام دادن کارهایی که باید انجام دهد، وجود دارد. در صورتی که زندگی در دنیای فیزیکی به زودی به پایان میرسد و باید به این نکته آگاه بود که فرصت و زمان حضور در این دنیا بسیار محدودتر از آن چیزی است که تصور آن می رود. ایجاد حس اضطرار یک اقدام ذهنی و درونی است. فرد می بایست هوشیاری و آگاهی خود را نسبت به زمان محدود بودن زمان و وقت افزایش دهد و برای انجام دادن کارهایی که باید انجامشان دهد یک حس اضطرار ایجاد کند و بلافاصله اقدام کند. برای اینکه این حس زودتر ایجاد شده و یا تقویت شود باید حتما هدفگذاری نموده و به اهدافش با این دید تمرکز کند و این سوالات را از خود بپرسد:" که آیا کارهایی که برای رسیدن به اهدافش باید انجام گیرند را انجام میدهد و یا اینکه چه دلیلی برای انجام ندادن کارهایی که باید انجام دهد ، وجود دارد! آیا واقعا آن دلایل و یا موانع را نمیتواند از میان بردارد؟ چرا طوری رفتار میکند که گویی تا ابد فرصت دارد تا به اهدافش برسد؟چرا میتواند به رختخواب رفته و بخوابد قبل از آنکه کارهایی که در آن روز می بایست انجام دهد را انجام نداده؟ اگر کارهایی را که باید انجام دهد را انجام ندهد چه عواقبی در انتظارش است؟آیا همه آنچه که می توانست  را انجام داده و از همه توانایی هایش استفاده کرده ؟واقعا هدف از زندگی چه هست؟ آیا هدف از زندگی آنست که متولد شده و بدون انجام دادن کارهایی که واقعا می خواست انجام دهد ، تنها خود را به نقطه پایانی برساند ؟ آیا همه آنچه که انجام داده همانی بوده که می بایست انجام می گرفت؟ آیا کاری هست که باید انجام دهد و می تواند انجام دهد ولی هنوز انجام نداده؟ با پرسیدن این پرسش ها بصورت مداوم و روزانه؛ فرد به این آگاهی میرسد که فرصت محدودی در پیش رو دارد. بنابرین قادر خواهد بود که حس اضطرار را در خود ایجاد کرده و بلافاصله نسبت به عملی کردن ایده ها و اهدافش و رسیدن به سبک زندگی ایده آل و مورد نظر اقدام کند وهر بار با هر اقدام، یک گام به زندگی ایده آلی که بدنبال آن است نزدیکتر شود.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

سلام.وقت بخیر.مطلب بسیارجالب ومهمی رو اینجامطرح کردید.افسوس میخورم چرازودتر با این قبیل مطالب مهم وحیاتی اشنانشدم.سالهای زیادی روباسهل انگاری هدردادم..کاش این مسائل و قانون جذب درمدارس تدریس میشد.

هدایت محمودی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۱ ۰

دوست عزیزم ، درسته که ما این مطالب رو در گذشته یاد نگرفتیم. ولی اگر اکنون به اندازه کافی مطالعه نداشته باشید، تنها کسی که مسئول هست، خود شما هستید.