در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

دلایلی که موجب شدند به موفقیت نرسید

تعداد امتیاز: 0

دلایلی که موجب شدند به موفقیت نرسید

دلایلی که موجب شدند به موفقیت نرسید

چکیده :

موفقیت اتفاقی نیست، بلکه اتفاقی است که می توانید آن را خلق کنید.

" میدونی چیه من اصلا نمیتونم صبح ها زود بیدار شم، عادت ندارم. من روزی ده ساعت کار میکنم، بنابرین دیگه وقتی برای مطالعه نمیمونه. پول نداشتم که در اون دوره آموزشی شرکت کنم برای همین نتونستم چیزهایی که برای موفق شدن میتونست بهم خیلی کمک کنه رو یاد بگیرم. خونمون خیلی شلوغه و این باعث میشه که من نتونم تمرکز داشته باشم و مطالعه کنم. از وقتی که کوچیک بودم پدرم رو از دست دادم و مجبور بودم که هم کار کنم و هم درس بخونم، برای همین از همه اهداف و آرزوهایی که داشتم دور موندم.وضعیت اقتصادی، بیکاری و اوضاع کشور طوریه که آدم واقعا نمیدونه باید به چه کاری دست بزنه، انگار هیچ کاری جواب نمیده. نمیدونم باید از کدوم کتاب شروع کنم و از کجا شروع کنم. سنم دیگه خیلی بالا رفته و تشکیل خانواده باعث شده وقت نداشته باشم ، فکر میکنم دیگه باید از آرزوها و اهدافی که داشتم دست بکشم، چون واقعا نمیتونم زمانم رو مدیریت کنم، در ضمن یادگیری حوصله میخواد که دیگه تو این سن و این مشکلاتی که من دارم، حوصلش باقی نمی مونه."

حتما این جملات برای شما آشنا هستند و بارها از آنها استفاده کردید تا خودتان را خوب جلوه بدید. ایگو یا خود، برای اینکه از خودش محافظت کند به شما این دلایل را پیشنهاد میدهد. ایگو یا خود، بخشی از وجود تان است که از لحظه ای که پا به این دنیا گذاشتید ، همیشه از شما محافظت کرده و  خواهد نمود. تلاشش اینست که زمانی که گرسنه و تشنه بودید از طریق گریه کردن ، این پیام را به مادرتان برساند، زمانی که احساس میکردید حقی از شما ضایع شده به گریه و شکایت بپردازد. ایگو از شما محافظت میکند تا همیشه از گزند خطرات و تهدیدات زیادی که در این دنیای فیزیکی وجود دارند، در امان بمانید. پس وجود ایگو، به معنای وجود یک بعد منفی در انسان نیست، بلکه عدم کنترل و مهار آن هست که موجب میشود ، فرد را به گمراهی کشانده تا در بسیاری از موارد قادر نباشد از همه ظرفیتهایی که دارد استفاده کند. همه این دلایلی که برای انجام ندادن کارهایی که باید انجام شوند، خلق کرده اید محصول ایگوی شماست، و آن هم فقط بخاطر اینکه خودتان را خوب جلوه دهید و به اصطلاح عامه، خودتان را توجیه کنید.

تنها کسی که میتواند زندگی تان را تغییر دهد ، شما هستید. روی صحبت من با شماست. بگذارید شفاف تر بررسی کنیم. به دست تان نگاه کنید؛ آیا می گویید دست یا دست من؟ بله می گویید دست من! اگر روزی بیمار باشید و نتوانید در محل کارتان حاضر شوید ، چه می گویید؟ حتما تلفن زده و می گویید : " من مریض هستم و امروز در منزل استراحت می کنم". آیا امکان دارد بجای کلمه " من مریض هستم" بگویید :" بدن مریض است". البته که نه! راستی این " شما" چه کسی است. " شما" یا " تو" کسی است که کنترل بدنتان و ذهنتان را در اختیار دارد. شما میتوانید همه چیز را تغییر دهید.

چرا به جای اینکه بدنبال پیدا کردن دلایلی برای عدم موفقیت و انجام ندادن کارهایی که باید انجام دهید ، باشید، به دنبال دلایلی نیستید که توضیح دهند؛ چرا باید کارهایی را انجام دهید که شما را به موفقیتی که همیشه آرزوی آن را داشتید، نزدیک تر سازند. چرا باید موفق شوید؟ چه دلایلی دارید که می گویند حتما باید به موفقیت برسید؟

اگر یک نفر هم در دنیا توانسته به چیزی که شما میخواهید دست پیدا کند، این یعنی اینکه همه دلایلی که برای عدم موفقیت تان داشته اید، کاملا اشتباه بوده و تنها ساخته و پرداخته توهمات ذهنی تان بوده اند. بهانه را کنار بگذارید و از همین لحظه شروع به انجام دادن کارهایی بکنید که باید انجام شوند. از این لحظه به بعد، دلیلی وجود ندارد که زندگی تان مانند گذشته باشد، مگر اینکه خودتان انتخاب کنید! کدام را انتخاب میکنید؟: داشتن لیست درازی از بهانه ها و اقدام نکردن بخاطر وجود موانع؟ یا فکر کردن به دلایل جدیدی که برای موفق شدن در زندگی به آنها نیاز دارید و اقدام کردن؟ بیاد داشته باشید که بزرگ ترین مسئله در زندگی مسئله انتخاب است.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان