در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

امیدوار نباش

تعداد امتیاز: 0

امیدوار نباش

امیدوار نباش

چکیده :

امیدوارم که یک روز ...

" بالاخره یک روز میشه که کسی در سر راهم قرار میگیره و زندگیم رو تغییر میده، امیدوارم که یه کار خوب پیدا کنم که هم دوست داشته باشم و هم پر درآمد باشه،امید داشته باش همه چیز درست میشه، امیدوارم که یه روز توی قرعه کشی برنده شم؛ اونوقت زندگیم متحول میشه، نگران نباش ؛ امید داشته باش همه چی خودش جفت و جور میشه، خدا بزرگه" همه ما این جملات را بارها و بارها از زمان کودکی تا اکنون شنیده ایم. زمان کودکی خود را مرور کنید، چند بار این جملات به شما گفته شده؟ همه این وعده ها و جملات بدون کوچکترین مقاومتی در ذهن نیمه آگاه تان وارد شده و بخشی از اطلاعات الگوی ذهنی تان را تشکیل داده اند. ذهن نیمه آگاه که فرق میان واقعیت و تخیل را نمیداند، بصورت پیش فرض شما را وادار می کند که اقداماتی که برای موفقیت تان به آنها نیاز دارید را انجام ندهید. این اتفاق بصورت نا آگاهانه[1] رخ می دهد؛ یعنی اینکه با اینکه بصورت آگاهانه میدانید که شانس وجود ندارد، ولی باز هم قادر به اقدام کردن نیستید. زیرا الگوی ذهنی ، کنترل زندگی را در دست دارد، فرد بدون آنکه به این مفهوم پی ببرد و به اهمیت تلاش کردن برای ساختن و خلق اتفاقات جدید آگاه باشد؛ تمام مدت زندگی، منتظر کسی یا اتفاقی است که از راه رسیده و زندگی اش را تغییر دهد، غافل از اینکه تنها کسی که می تواند زندگی اش را تغییر دهد، خود اوست.

تجارتهای زیادی بر پایه این اصل( امیدواری) درآمدهای کلانی کسب می کنند. قمارخانه ها، شرکتها و موسسات اداره کننده لاتاری و بخت آزمایی ها ، تجارتهایی هستند که از این باور نادرست که در بیش از نود و پنج درصد افراد وجود دارد، استفاده کرده و درآمد بالایی را از این راه بدست می آورند.

این سوالات را از خودتان بپرسید: " اگر هرگز کسی پیدا نشد که به من انگیزه لازم برای حرکت را بدهد چه؟ تا کی امیدوار باشم که کسی پیدا شود و به من انگیزه بدهد؟- اگر هرگز در قرعه کشی برنده نشوم چه میشود؟ واقعا باید منتظر بمانم تا این اتفاق زندگی ام را تغییر دهد؟ اگر بدنبال گنج؛ سالهای سال بگردم و هیچ وقت پیدا نکنم چه ؟ اگر پارتی که بهش فکر می کنم نتواند برای من کاری پیدا کند چه میشود؟...."

به یاد داشته باشید که تنها چیزی که کنترل آن را در دست دارید، خود شما هستید. اگر نتوانید خودتان و باورهای تان را تغییر داده و دست به اقدام و تلاش کردن نزنید، زندگی تان هیچ تغییری نخواهد کرد. تنها فرصتی که دارید همین ، امروز است. در هر روز به اندازه ای تلاش کنید که مطمئن شده که آن روز به موفقیت مورد نظر دست پیدا کرده اید. روزهای موفق ، هفته های موفق را می سازند و هفته های موفق ، ماه های موفق و ماه های موفق سالهای موفق را می سازند و در نهایت زندگی موفقی که لیاقت آن را دارید، ساخته می شود. بنابرین امیدوار نباشید، بلکه انجام دهید.

 


[1] Sub Consciously

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان