قبل از اینکه بخواییم که در مورد توسعه کسب و کارمون فکر کنیم اول باید بدونیم که اصلا کسب و کار چی هست. ما چرا کار میکنیم؟ چرا کسب و کار داریم؟ هدف ما از ایجاد کسب و کار اینه که به دیگران خدمات شایسته ارائه کنیم. اگر غیر از این باشه شما نمیتونی اسم کاری که انجام میدی رو کسب و کار بزاری!

هدف ما از کار کردن کسب رضایت قلبی هست؛ پول محصول جانبی خدمات ارزشمندی هست که ما ارائه میکنیم. زمانی که ما فروش میکنیم خیلی خوشحالیم اونم بخاطر دو دلیل : اول اینکه پول میگیریم و دوم اینکه میفهمیم که زندگی افراد داره متحول میشه و فرد از کالا، سرویس و خدمات ما استفاده کرده و ازش به زندگیشون اضافه شده.

استاد عزیزم آقای باب پراکتر میگه :" من پول رو واسه دو چیز میخوام : اول اینکه بصورت فیزیکی راحت تر میشم و راحت تر زندگی میکنم ، و دوم اینکه میتونم کسب و کارم رو باهاش توسعه بدم و اینطوری مطمئنم که به افراد بیشتری کمک میکنم."

استاد عزیزم آقای ارل ناینیگیل میگه ": ما برای این در دنیا هستیم که فکر کنیم، یاد بگیریم و به دیگران خدمت رسانی کنیم."

باور اشتباهی که من در گذشته از کسب و کار داشتم این بود که من باید کار کنم تا برای زندگی خودم پول بدست بیارم. الان وقتی به گذشته فکر میکنم به خودم و باورهای اشتباهی که داشتم میخندم. چون من اصلا نمیدونستم انسان کیه ، چرا اینجا هست و اصلا نمیدونستم که انسان چطور شاد میشه. از استیدم بعدا یاد گرفتم که انسان با ارائه سرویس و خدمات شایسته هست که به شادی دست پیدا میکنه! بعضی ادما هستن که فقط به بیست نفر سرویس و خدمات میدن ( خانواده و دوستان) و بعضی ها هم اومدند که به کل دنیا و به بخش عظیمی از مردم سرویس و خدمات ارائه کنند. استراتژی دوم خیلی هوشمندانه هست چون انسان اینطوری کار میکنه و با ارائه سرویس و خدمات گسترده تر به افراد بیشتر، به شادی و رضایت قلبی بیشتری دست پیدا میکنه!

لطفا این ویدئو ها رو تماشا کن