در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

تصویر ذهنی از خودت رو تغییر بده

تعداد امتیاز: 2

تصویر ذهنی از خودت رو تغییر بده

تصویر ذهنی از خودت رو تغییر بده

چکیده :

آیا میترسی خیلی از ریسکها رو در زندگیت انجام بدی؟ آیا فکر میکنی که خودت رو دوست نداری و یا اینکه اعتماد بنفست پایینه؟

دلیل اعتماد بنفس پایین رو میتوان در " تصویر ذهنی " فرد از خودش جست. چرا فردی قادر نیست در زندگی دست به انجام دادن کارهای جدید بزنه ؟ چرا نمیتونه هیچ وقت در زندگی ریسک کنه و برای موفقیت شانس خودش رو مورد آزمایش قرار بده؟ در این مقاله به این موضوعات پرداخته میشه. و راهکاری برای تغییر تصویر ذهنی از خود نیز معرفی میشه.

تصویر ذهنی تو از خودت:همون باورها، ایده ها و تصوارت ذهنی هست که تو از خودت، توانایی هات، ویژگیها و خصوصیاتت در ذهنت نگهداری میکنی که همه اینها در تمام مدت زندگیت شکل گرفته. محیطی که تو در اون بزرگ شدی،  خانواده و اطرافیان و اطلاعاتی که تو از محیط دریافت کردی و مورد پذیرش قرار دادی ؛ تصویر ذهنی که تو  از خودت داری رو در ذهن نیمه آگاهت شکل داده.  مهم نیست که در ساخته شدن این تصویر چه کسی یا کسانی نقش داشتند،  بلکه چیزی که مهمه اینه که تو مسئول تغییر دادنش هستی. کشاورزی اهل ایالت ویسکانسین ایالت متحده روزی هنگامی که در مزرعه قدم میزد از روی کنجکاوی کدوی کوچکی رو در درون پارچ شیشه ای که داشت قرار داد و اون رو به حال خودش گذاشت.  هنگام برداشت کدوها متوجه شد که اون کدو،  ظرف شیشه ای رو پر کرده و دقیقا به اندازه همون پارچ شده و بیشتر نتونست رشد کنه. یادت باشه که تصویر ذهنی تو هم چنین شرایطی داره،  اون اسیر محدودیتهایی هست که تو برای خودت ساختی.  برای اینکه تصویر ذهنی از خودت،  رو تغییر بدی باید محدودیتی که برای تواناییهای خودت قائل بودی رو بشکنی و بخودت اجازه بدی که تصویر جدیدی رو تشکیل بدی و اون رو جایگزین تصویر قبلی کنی.در ذهن هوشیار خودت تصویر ذهنی فردی که میخوای بهش تبدیل بشی رو تشکیل بده. خصوصیات و ویژگیهای جدیدی رو که میخوای داشته باشی رو مشخص کن و هر روز طوری تصور کن که انگار به فرد مورد نظر تبدیل شدی.  این کار رو برای مدت سه ماه انجام بده تا اینکه تصویر مورد نظر در ذهن نیمه آگاه تو شکل بگیره. یادت باشه که ذهن نیمه آگاه تو فرق بین واقعیت و تخیل رو نمیدونه. زمانی که تصویر جدید از فرد مورد نظری که میخوای بهش تبدیل بشی در ذهن نیمه آگاه تو شکل گرفت،  رفتارهای تو نیز تغییر خواهد کرد و  تو نتایج جدیدی رو در زندگیت تجربه خواهی کرد. این رو فراموش نکن که هر تصویری که تو در ذهن نیمه آگاهت ثبت کنی مرجع ذهن نیمه آگاه برای کنترل زندگیت قرار میگیره.

این مطلب رو هر روز به مدت نود روز همراه با برنامه تصویر سازی جدیدت مطالعه کن و عمیقا بهش فکر کن. پس از اینکه موفق شدی اینکار رو انجام بدی تو درواقع اعتماد بنفس خودت رو هم تغییر دادی.

موفقیت تو آرزوی قلبی منه

هدایت محمودی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

حمیده عزیزی
حمیده عزیزی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

با کسب اجازه از استاد عزیز
فقط کافیه به این فکر کنیم که وقتی برای یک فکر منفی میخوایم یک فکر مثبت رو جایگزین کنیم باید فکر مثبت حداقل ده بار تکرار و مرور بشه تا خنثی کننده فکر منفی بشه ، چرا بیشترین قدرتمون رو به افکار مثبت ندیم ؟! میدونم هر دو فکر منفی و مثبت وجود دارن و باعث میشن روزمون رو به شکل های گوناگون شاید مفید شاید بیهوده پر کنیم ، اما به این فکر کنیم که با کدوم دسته از افکار حالمون خوبه و احساس بهتری داریم ؟! پس همون رو تکرار کنیم .
موفق، شاد و ثروتمند باشید.....

هدایت محمودی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز، کاملا حق با شماست. ممنونم از دقت نظرتان

هدایت محمودی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

همانطور که میدانید، ذهن ما در هر لحظه از زمان تنها قادر است یک فکر را در خود نگهداری کند، بنابرین شایسته است که ما هوشمندانه فکر مثبت را انتخاب کنیم.