در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

نقش عبارات تاکیدی در قانون جذب

تعداد امتیاز: 1

نقش عبارات تاکیدی  در قانون جذب

نقش عبارات تاکیدی در قانون جذب

چکیده :

نقش عبارات تاکیدی (affirmations ) در قانون جذب

عبارات تاکیدی جملاتی هستند که شما آنها را تکرار میکنید تا افکار منفی رو از خودتون دور کنید و ذهن نیمه آگاه خودتون رو از وجود یک اتفاق  جدید با خبر کنید . یادتان باشد ذهن نیمه آگاه شما فرق بین حقیقت و تصور را نمیداند برای همین تصور شما حقیقت زندگیتان را رقم میزند.

نکته : شما نمیتوانید جملات تاکیدی را برای تغییر دادن افکار فرد دیگری استفاده کنید ، مثلا گفتن این عبارت تاکیدی هیچ فایده ای نخواهد داشت " رییسم مرا ارتقا خواهد داد " .

ویژگیهای عبارتهای تاکیدی موفق و صحیح

1- ارتباط کامل با اهداف و رفتارهای شما دارند:

 عبارتهای تاکیدی که شما استفاده میکنید باید در ارتباط مستقیم با اهداف و خواستهای شما باشد. بطور مثال " من اکنون صاحب بزرگترین رستوران زنجیره ای کشور هستم " با گفتن و استفاده این عبارت تاکیدی فرض بر این هست که هدفتان این هست که روزی  به بزرگترین رستوران گردان کشور تبدیل شوید. بنابرین عبارت تاکیدی مورد نظر کاملا منطبق بر هدفتان میباشد.

2- دارای ساختار جمله بندی ساده ای هستند:

عبارتهای تاکیدی باید تا جایی که ممکنه ساده و کوتاه بوده بطوری که به آسانی قابل بیان کردن بوده و شوق تکرار فراوان را در شما ایجاد کنند.

3- از لحاظ ساختار دستوری و نگارش بصورت زمان حال ساده مطرح میشوند:

 عبارتهای تاکیدی زمانی عمل میکنند که بصورت زمان حال ساده بیان شوند.

نمونه صحیح : " من صاحب بزرگترین رستوران زنجیره ای ایران هستم " .

نمونه غلط: " من صاحب بزرگترین رستوران زنجیره ای ایران خواهم شد".

 

 

4- عبارات تاکیدی باید در قالب کلمات مثبت باشند :

تنها باید از کلماتی که دارای معنا و انرژی مثبت هستند ، استفاده گردد. در آزمایشی دانشمندان با قرار دادن دو دسته از کلمات نوشته شده بر روی کاغذ در کنار مولکولهای آب ، به این حقیقت دست یافتند که کلمات مثبت به مولکولها شکل و قالب بسیار منظم و زیبایی بخشیده و کلمات منفی شکل مولکولها را بصورت نامنظم درآورده اند. لذا در بیان کلمات و عبارات تاکیدی از بکار بردن جملاتی که دارای کلمات منفی هستند خودداری کنید.

نمونه صحیح عبارت تاکیدی : " من صاحب بزرگترین رستوران زنجیره ای ایران هستم".

نمونه غلط عبارت تاکیدی : " رستوران زنجیره ای من ورشکسته نخواهد شد".

کلمه " ورشکسته " دارای انرژی منفی بوده و میباست از بکار بردن آن خودداری گردد.

نکته: هر آنچه که میخواهید بشوید و برای شما اتفاق بیوفتد در عبارتهای تاکیدی  مطرح کنید و نه اتفاقی که نمیخواهید برای شما بیوفتد.

5- بیان عبارات تاکیدی بصورت کاملا تاکیدی و دستوری بهمراه قرار دادن احساس مثبت:

 در ابتدا ، تکرار عبارات تاکیدی هیجان انگیز بوده ولی با گذشت زمان ممکن هست  تکرار زیاد آن از جذابیت آن بکاهد. ولی داشتن هدف شفاف و احساس و میل درونی بسیار زیاد برای تبدیل به آنچه که هدف بزرگ شماست موجب میشه که بتوانید همیشه و هرروز عبارتهای تاکیدی رو مثل روزهای اول با قدرت و انرژی فراوان و با حالت دستوری بیانشان کنید.

نکته : احساس و شور قوی و بیان با حالت دستوری سبب میشه هوشیارانه به ذهن  نیمه آگاه خودتان تصویر شفافی از آنچه میخواهید بدهید و پس از انجام شدن این مهم ، ذهن نیمه آگاه شما مسئول رسیدن به هدفتان خواهد بود و شما را آنچنان مصمم خواهد نمود که هرگز چنین تواناییهایی رو در خودتان ندیده بودید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان