در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

درباره من

تعداد امتیاز: 1

درباره من

درباره من

چکیده :

سپاسگزارم از اینکه بزرگترین سرمایه زندگیت یعنی زمانت رو در اختیار من قرار دادی و این قسمت رو میخونی.

 

گذشته من: در یک خانواده معمولی و پرجمعیت بدنیا آمدم. تا دوران راهنمایی باصطلاح درس خون بودم، ولی در دوران دبیرستان درسم تعریفی نداشت. مانند بسیاری از هم سن و سالهام، منتظر بودم تا معجزه ای در زندگیم اتفاق بیوفته و شانس بیارم و موفق شم. با اینکه درسم خیلی تعریفی نداشت تونستم برای کنکور سراسری در دانشگاه سراسری قبول بشم، شاید به این خاطر که مجبور بودم؛ چون وضع مالی خوبی نداشتیم و حتی قادر به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد هم نبودم، بنابرین به قول پدرم تنها گزینه ام دانشگاه سراسری بود. تونستم فوق دیپلم حسابداری قبول بشم و پس از پایان درسم به عنوان حسابدار مشغول کار شدم. با خودم عهد بسته بودم که دیگه دست به کتاب نزنم، چون از درس خوندن خوشم نمیومد، ولی پس از مدتی توسط همکارام تشویق شدم ادامه تحصیل بدم ، چون باصطلاح برای پیشرفت کاری به اون نیاز داشتم، با بی میلی تمام به هر ترتیبی بود موفق شدم لیسانس حسابداری رو به پایان برسونم. به قولی؛ جونم درومد تا تونستم تمومش کنم. دوباره برگشتم سر قول و قرار قبلیم؛ اینکه دیگه هیچ وقت دنبال درس و دانشگاه نرم.

روزها با بی حوصلگی تمام میگذشت، از لحاظ روحی و جسمی در وضعیت خوبی نبودم، در کارم پیشرفتی نداشتم. احساس میکردم همه با من دشمنی دارن و میخوان به من آسیب بزنن. خودم رو اینطور میدیدم :" همیشه یک زندگی یکنواخت ، خالی از هیچ اتفاق خوبی منتظر منه".

 

تلاش، تغییر،اتفاقات و شگفتیها:

همین روزا بود که ناگهان تصمیم گرفتم کتابهای تاریخی بخونم تا اینکه اوقات فراغتم رو پر کنم. شروع کردم به خوندن کتابهای تاریخی. در همین هنگام بود که با خودم گفتم :" ای کاش میتونستم زبان انگلیسی یاد بگیرم، اونوقت میتونم تمام مطالب تاریخی که به زبان انگلیسی نوشته شده رو هم بخونم". راستش چون تازه با اینترنت آشنا شده بودم(سال 88) دیدن حجم عظیمی از مطالب انگلیسی در دنیای اینترنت برام خیلی عجیب بود. با اینکه زبانم خیلی ضعیف بود تصمیم گرفتم که خودم شروع کنم؛ به جستجو در اینترنت پرداختم و با یک محصول تصویری یادگیری زبان آشنا شدم و خریدمش و شروع کردم . پس از شش ماه کار و تمرین مداوم تصمیم گرفتم به موسسه زبان برم و اونجا ادامه بدم. در امتحان تعیین سطح شرکت کردم و از ترم دهم شروع کردم و پس از هشت ترم یعنی دو سال ، دوره زبان رو به پایان رسوندم. سال 89 بود که مشغول جستجو در اینترنت به زبان انگلیسی بودم( چون سعی میکردم که بیشتر یاد بگیرم از اینترنت کمک میگرفتم) که با یک مطلب بسیار جالبی از آقای ارل نایتینگل بنام " نگرش" برخورد کردم. خوندن اون مطلب در من انقلاب ایجاد کرد؛ هنوز هم نمیفهمم که اون روز واقعا چه اتفاقی افتاد، انگار بطور کل متحول شده بودم. از اون روز به بعد مطالعه خودم رو در زمینه رشد شخصی و حرفه ای ادامه دادم. دقیقا دو ماه از آشنایی من با این مطالب نگذشته بود که مدیر موسسه زبان به من پیشنهاد تدریس در موسسه اش را داد. در همین حین دوباره به دانشگاه برگشتم البته این بار با تصمیم و علاقه خودم، و کارشناسی ارشد آموزش زبان رو به پایان رسوندم و البته همزمان به تدریس و ترجمه زبان انگلیسی می پرداختم. البته در این مدت از مطالعه در حوزه رشد شخصی و حرفه ای غافل نبودم. زمانی به خودم اومدم که دیدم دارم روزانه بیش از شش ساعت مطالعه میکنم. با خودم گفتم" من که از کتاب متنفر بودم، علاقه ای به مطالعه نداشتم، یادگیری من هم که ضعیف بود و باصطلاح استعداد نداشتم؛ پس چه اتفاقی برای من اوفتاده". یافتن پاسخ به این سوالات باعث میشد که من بیشتر در مورد یادگیری، قدرت ذهن، مدیریت زمان، رشد فردی، حرفه ای، هدفگذاری و .. مطالعه کنم. حال که متون انگلیسی را میفهمیدم ؛ همه مطالب آموزشی را به زبان اصلی ( انگلیسی) میخوندم ، میدیدم و گوش میدادم.

هر روز با دانشمندان و فیلسوفان بزرگی آشنا میشدم. به یک گفته استاد عزیزم آقای باب پراکتر به دقت گوش کردم " برای موفقیت در هر کاری ، استاد اون کار رو پیدا کن و دقیقا همون کاری رو انجام بده که اون میگه، بنابرین تو هم همون نتیجه رو میگیری".

هر روز با تعداد دانشمندان و اساتید  بسیاری در زمینه رشد و توسعه فردی و حرفه ای آشنا می شدم و کتابهای شان را مطالعه میکردم و از سمینارها و ویودیوهای آموزشی آنها استفاده میکردم. در دوره های آموزشی آنها شرکت میکردم. بعد ها فهمیدم که مطالبی که برای موفقیت نیاز دارم در هیچ دانشگاهی آموزش داده نمیشه. بنابرین با خودم عهد بستم تا پایان زندگیم هرچه مطالب آموزشی مفید در این زمینه وجود داره رو مورد بررسی و مطالعه قرار بدم. 

برخی از اساتید و دانشمندانی که بیشترین تمرکزم رو بر مطالعه آثارشون قرار میدهم( این لیست خیلی طولانیه، نام چند تن از آنها را ذکر میکنم):

ارل نایتینگل، نیکولا تسلا، دکتر ثرومن فلیت، باب پراکتر، تونی رابینز، برایان تریسی، پیتر دراکر، اندرو کارنیگی، ماکسول مالتز، دیپاک چوپرا، کارل نیوپورت، تای لوپز، جوزف مورفی، جوزف کمبل، دکتر فرنکل، فروید، کارل راجرز، مازلو، وین دایر، جان ماکسول،ریچارد برنسن، برندن بوچارت، اوشو، راندا برن، لوئیس هی، لوی کونن، جیم ران،تیم فریز، جان اسرف، دیل کارنیگی، ناپلون هیلز، رالف ولدو امرسن،.......

 

چطور من هر سه روز یک کتاب میخونم؟

-برای اینکه یک کتاب خون خوبی باشی باید یک دلیل خیلی خیلی محکم و قوی داشته باشی. دلیل من برای خوندن کتاب در زمینه رشد فردی و حرفه ای اینه که میخوام به بهترین ورژن از خودم تبدیل بشم و بتونم به دیگران هم کمک کنم.

- من تلوزیون تماشا نمیکنم، اخبار متفرقه نمیخونم، در مورد دیگران صحبت نمیکنم، در صفحات و کانالهای اجتماعی متفرقه مجازی عضو نیستم، افرادی که وقت من را تلف کنند در زندگی من وجود ندارند، به موسیقی و آهنگی گوش نمیدم مگر موسیقی مفرح و آرام بخش به هنگام مدیتیشن، از تکنیکهای مدیریت زمان به درستی استفاده میکنم، هدفگذاری موفق و ایده آل را برای خودم به اجرا درآوردم و بهره وری خودم رو به حداکثر در زمان فعلی رسوندم. از فایلهای صوتی کتابهای مورد علاقه ام استفاده میکنم. در روز دو ساعت سفر درون شهری و بیرون شهری با ماشین دارم که در تمام این مدت به کتاب صوتی گوش میدم. هیچ ساعت از روز بیکارنیستم و هرگز تو این چند سال پیش نیومده که حوصله ام سر بره. اگر بدونم بیش از پنج دقیقه باید جایی  تنهامنتطر بمونم و یا بنشینم، بلافاصله کتاب میخونم و یا به فایل صوتی کتابم گوش میدم. در بدترین شرایط اگر خیلی خسته باشم، ویدئو آموزشی میبینم. در هیچ شرایطی به چیز دیگه ای جز کتاب و هدفم فکر نمیکنم ؛ چون مو به مو به توصیه های اساتیدم گوش میدم. بنابرین میتونم تقریبا روزی چهار الی شش ساعت مطالعه کنم و در طی سه روز موفق میشم یک کتاب رو به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار بدم. 

 

چرا میخوام به تو کمک کنم؟

تا زمانی که انسان فلسفه زندگیش رو مشخص نکنه و هدفگذاری موفق رو تجربه نکنه نمیتونه در بهترین شرایط خودش قرار بگیره و حداکثر بهره وری و تلاش رو از خودش نشون بده. این اتفاقات در من افتاده ، بنابرین دوست دارم در هر کس دیگه ای که برای زندگیش اهمیت قائل میشه هم بیوفته. من از زندگی ضعیف و سطح پایین ، اعتماد بنفس پایین، خجالتی بودن، ترسو بودن، بی حوصلگی و نا امیدی، تنبلی و بی استعدادی به اینجا رسیدم. در نظر من مفهوم زندگی چیزی نیست جز تلاش و یادگیری و لذت بردن و کمک به دیگران. قسمت کمک به دیگران من کمرنگ بوده تا اینکه تصمیم گرفتم از طریق اینترنت با دسترسی به همه علاقمندان اون رو پر رنگ کنم. الان دیگه رضایت کامل از زندگیم نصیبم شده؛ چون تلاش، رنج و لذت، یادگیری  و کمک به دیگران در زندگی من وجود داره.

 

کتابهای من: 

نوشته ها ، کتابها و محصولات زیادی نوشتم که   میتونید در وبسایت به آنها دسترسی داشته باشید. 

"تو موفق بدنیا آمدی"، انتشارات طاهریان، سال 96، اولین کتابیه که در سال نود و شش از من چاپ شده. به امید خدا کتابهای دیگری نیز در آینده به چاپ خواهم رساند. 

برای دریافت کتاب " تو موفق بدنیا آمدی" مستقیما با من تماس بگیرید.

 

 

0911-314-7886

 

مدارک و گواهینامه ها:

کارشناسی ارشد

کارشناسی حسابداری

 

استادی مهارتهای زندگی از موسسه دبلو تی جی اروپا

برای اینکه قادر باشید  از سایت موسسه گواهی نامه بنده را استعلام بگیرید میتوانید از این لینک استفاده کنید. پس از وارد کردن کد رجیرستری(1468PR5677) صفحه تاییدیه گواهینامه صادره ، بنام بنده قابل مشاهده است.

برای ورود به صفحه استعلام گواهی صادر شده وارد سایت موسسه دبلیو تی جی شوید- کلیک کنید

                                مهارتهای زندگی

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

حمیده عزیزی
حمیده عزیزی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

با سلام خدمت استاد عزیزم
بیوگرافی عالی رو ارائه کردید . تبریک به خاطر اینهمه تغییر در شرایطی که شاید برای خیلیا امکانپذیر نباشه یا به وضعیتی که در اون قرار دارن عادت کرده و خودشون رو با همون شرایط وفق داده باشن. قابل احترامید .سپاس

محسن جلیل زاده در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۹ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

با سلام و عرض ادب و احترام
سایت بسیار جالب و پر محتوایی داری
احسنت بر شما
متنی که در مورد زندگینامه خود درج کردید بسیار عالی بود
بنده جلیل زاده هستم همشهری شما - اهل چهار راه امیر کبیر-مرزون آباد و قصدم ایجاد سایتی شبیه سایت شما است
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
هزینه طراحی سایت چقدر شد و تهیه محصولات که در سایت قرار میدید آیا گرافیک طراحی سفارش میدید؟

هدایت محمودی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

سلام دوست من. با من تماس بگیر تا در این مورد بهت کمک کنم. خیلی خوشحال شدم دوست عزیزم