در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

الان حسش نیست

تعداد امتیاز: 1

 الان حسش نیست

الان حسش نیست

چکیده :

غریزه انسان همیشه راه موفقیت را به وی نشان میدهد. بنابرین باید بیاموزید ، از غریزه تان استفاده کنید.

چیزی که در انسان بصورت غریزی قرار گرفته،  وی را با موجودات دیگر متمایز ساخته. همه حیوانات بصورت غریزی،  بدون فکر کردن میتوانند اقداماتی را که برای موفقیت و بقا به آن نیاز دارند را انجام دهند و حتی بدون اینکه از این موضوع باخبر و آگاه باشند، این اقدامات را انجام میدهند.  قدرت ذهن ؛ همان غریزه ای است که انسان مجهز به آن می باشد. انسان توانایی خلق و طراحی زندگی اش را دارد و در هر محیطی قرار بگیرد، آن را بصورت دلخواه، تغییر میدهد. 
زمانی که هدفی تعیین میکنید، غریزه تان به شما میگوید که باید چه کاری انجام دهید، در واقع سیگنال میفرستد.  تنها یک مشکل وجود دارد و آن هم اینست: پس از فرستاده شدن سیگنال مورد نظر،  تنها چند ثانیه فرصت دارید تا اقدام کنید، پس از گذشت این زمان، ذهنتان دوباره به حالت اتومات بر میگردد و شما کاری را انجام میدهید که نا آگاهانه است. زمانی که سیگنال و فلش در قالب یک تصمیم به ذهن آگاه فرستاده میشود، پس از گذشت چند ثانیه، تصمیم مورد نظر به ذهن نیمه آگاه منتقل میشود. نام دیگر ذهن نیمه آگاه،  ذهن احساسی است. پس از انتقال سیگنال، به ذهن نیمه آگاه، اگر بصورت احساسی به آن وابستگی ایجاد شود،  شما قادر خواهید بود که بصورت فیزیکی اقدامی انجام دهید، در غیر اینصورت،  آن ایده و سیگنال،  توسط ذهن نیمه آگاه رد شده و شما به حالت اتومات و عادت گونه خودتان ادامه میدهید به این امید که در تلاش بعدی و سیگنالی دیگر،  موفق شوید کاری انجام دهید. 
صبح زود است، الارم ساعت تان به صدا در می آید،  ولی شما قادر نیستید از رختخواب جدا شوید. میخواهید که به باشگاه رفته و تمرینتان را شروع کنید، قادر نیستید که اقدام کنید،  چون باصطلاح " حسش نیست". از این به بعد هر وقت حس انجام کاری را نداشتید،  بدانید که؛  ایده در ذهن آگاه توسط ذهن آگاه ایجاد شده و علت آن هم در این است که هدفی  را قبلا برای خود انتخاب کرده بودید، ولی چون از لحاظ احساسی،  وابستگی در مدت چند ثانیه پس از ارسال،  سیگنال، به آن ایجاد نشده، بلافاصله به حالت اتومات،  باز گشته اید. تنها چند ثانیه فرصت دارید و میتوانید از تکنیک 5 ثانیه یا سه ثانیه استفاده کنید: به محض در یافت سیگنال؛ تا سه یا پنج بشمارید، و بدون در نظر گرفتن اینکه بصورت احساسی به آن وابسته شده باشید، دست به اقدام فیزیکی بزنید. با این اقدام، شما با عامل ذهنی باز دارنده موفقیت و کامیابی تان، مبارزه کردید و اندکی پس از انجام دادن این تکنیک، متوجه خواهید شد که وی را مغلوب قدرت اراده و تیزهوشی خود ساختید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان