در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

هنر واگذار کردن کارها

تعداد امتیاز: 0

هنر واگذار کردن کارها

هنر واگذار کردن کارها

چکیده :

در زندگی هیچگاه فرصت کافی برای انجام دادن همه کارها نیست، ولی برای انجام دادن کارهای مهم ، همیشه فرصت هست !

در دنیا هرگز فرصت کافی برای انجام دادن همه کارها وجود ندارد، ولی برای انجام دادن کارهای مهم همیشه فرصت  هست. هدف از واگذاری امور ، چه میتواند باشد؟ زمانی بهترین نتایج را در زندگی کسب خواهید کرد که مشغول انجام دادن کاری باشید که عاشق آن هستید. اگر تصمیم بگیرید که همه کارها را خودتان انجام دهید، آنگاه پس از مدتی پی خواهید برد که  انبوهی از مهارتها و توانایی ها را فرا گرفته اید که البته در هیچ کدام از آنها مهارت عالی ندارید. برای اینکه در امری به توانایی و مهارت بسیار بالایی دست یابید بطوری که در ردیف افراد موفق در دنیا قرار بگیرید، باید تمام توان و انرژی و وقت تان را به مدت طولانی صرف انجام دادن و یا پرداختن و آموختن آن علم و مهارت نمایید.

بزرگترین اشتباهی که افراد ناموفق مرتکب میشوند اعتقاد به این تفکر هست که ؛ همه کارها باید توسط خودشان صورت پذیرد زیرا آنها به شدت نسبت به کنترل همه چیز حساس هستند و به هیچ شخص دیگری نمیتوانند اعتماد کنند و یا ترس از شکست موجب میشود که آنها خودشان کنترل کارها را در دست بگیرند و یا حتی همه کارها را خودشان انجام دهند. در واقع بسیاری از این افراد دارای سندرم وسواس در کنترل [1]اوضاع هستند. شما در زندگی شخصی و کاری تان با انبوهی از کارها و وظایف مختلف احاطه شده اید و تنها راه رشد و تعالی واگذار کردن کارها به دیگران هست. گفته خیلی مهمی هست که بیان میکند:" شما یا باید یاد بگیرید که کارها را واگذار کنید ، یا بمیرید". قطعا شما هم مثل من گزینه اول را انتخاب میکنید.

 

اندرو کارنیگی[2] ، صاحب اولین کمپانی بزرگ فولاد جهان و یکی از اولین میلیونرهای امریکا، در پاسخ به این سوال که " برای موفقیت باید چه اقدامی انجام دهیم؟" بیان میکند:" همه تخم مرغهایتان را در یک سبد قرار دهید و سپس با دقت از آن مراقبت کنید."هدف از واگذاری امور، یافتن خود واقعی و ایجاد فرصت مناسب و کافی برای پرداختن به اموری هست که زمینه کسب موفقیت و داشتن یک زندگی ایده آل را فراهم میکند. مهم ترین اقدامی که هر فردی در هر سطح و نوع فعالیتی باید به آن بپردازد، اقدام در راستای واگذاری موثر امور هست. برای واگذاری موثر امور، توجه به نکاتی ضروری میباشد .

 


[1] Control Freak Syndrome

[2] Andrew Carnegie

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان