در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

نقش زبان بدن در کسب نتایج دلخواه تان

تعداد امتیاز: 1

نقش زبان بدن در کسب نتایج دلخواه تان

نقش زبان بدن در کسب نتایج دلخواه تان

چکیده :

همین الان شروع کن و طوری رفتار کن که میخواهی در آینده رفتار کنی

شکلی که ما به بدنمان می دهیم اعم از شیوۀ نشستن، ایستادن، راه رفتن و صحبت کردن بر عملکرد مغزمان، نحوۀ تفکر و در نتیجه رفتارمان تاثیر بسیار زیادی می گذارد.
در قرن پیش کتاب های متعددی در مورد ذهن، عملکرد آن و تاثیر اندیشه ها بر دنیایی که هر فردی برای خودش می سازد نوشته شده اند. کتاب هایی مانند " آن گونه که انسانه می اندیشد" نوشتۀ جیمز الن و نزدیک تر به زمان حال کتاب " قدرت ذهن " که توسط ژوزف مورفی به تالیف در آمده است. نه فقط از نظر تیوری بلکه از نظر علمی هم ثابت شده است که انسان به وسیلۀ افکارش دنیای بیرونش را می سازد. قانون ارتعاشات که توسط تسلا مطرح شد و پس از آن قانون جذب گواه این مطلب می باشد.   
     در قرن حاضرتحقیقات متعددی توسط روانشناسان صورت گرفته است که این دیدگاه یک سویه را بطور شگرفی دستخوش تازگی کرد. به این صورت که عکس این قضیه هم صادق می باشد یعنی ساختار فیزیکی که انسان به بدنش و ظاهرش می دهد حتی حالت چهرۀ انسان بر روی ذهن و احساسات فرد تاثیر می گذارد.                                     
     این موضوع کاملا صحت دارد که ما از درون به بیرون قادر به تغییر هستیم و تازمانی که تفکرمان تغییر نکند تغییر نخواهیم کرد. اما این تغییر می تواند از بیرون به درون هم رخ بدهد. اگر حس می کنید نیاز به انگیزه برای انجام کاری دارید باید خودتان کاری در این مورد انجام دهید.اگر با کار بر ذهنتان تا کنون موفق به انجامش نشده اید که علت آن الگوی ذهنی بازدارندۀ قویی است که در کودکی در شما شکل گرفته است. این راه تازه را امتحان کنید. رفتار و حالت بدنتان را این بار تغییر دهید. سینه هایتان ار فراخ کنید. سرتان را بالا بگیرید. لبخند بزنید. مثل یک قهرمان رفتار کنید. و ببینید چه اتفاقی درون شما رخ خواهد داد. حتما می دانید که این امر نیاز به تمرین دارد. اگر دفعات اول حستان هنوز تغییر نکرد نترسید. ادامه بدهید.                                        
      یک ضرب المثل انگلیسی می گوید: ادای چیزی که می خواهی بشوی در بیاور تا بشوی آن چه که می خواهی. حتما شنیده اید که آقای هیلتون صاحب هتل های زنجیره ای هیلتون یک دربان هتل بود. او هر شب لباس رییس هتل را میپوشید و ادای رییس هتل را در می آورد. اکنون او صاحب سرمایۀ هنگفتی از هتل هایش می باشد. باید امتحان کنیم و عمل کنیم تا نتیجه را ببینیم. برای هر کسی ممکن است راه موفقیت متفاوت باشد. اگر راه درون در مورد شما که تلاش کردید هنوز به نتیجه نرسیده است این راه ارزش امتحان کردن را دارد. 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان