در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

نجات از دام آشنا بودن

تعداد امتیاز: 1

نجات از دام آشنا بودن

نجات از دام آشنا بودن

چکیده :

بیش از نود و پنج درصد افراد در این دام گرفتار هستند

مهمترین اتفاقی که در زندگی هر فردی میتواند رخ دهد، رهایی ذهنش از دامی است که در بند آن گرفتار شده. اگر مقاله قبلی را که در مورد قانون آشنا بودن است ، را خوانده باشید، بطور کامل با مفهوم این قانون آشنا هستید.

 انسان بصورت پیش فرض؛ چیزهایی را که  بیشتر می بیند، را بعنوان الگوی ذهنی مناسب برای اخذ تصمیم هایش در نظر میگیرد و به اصطلاح با آن آشنا میشود. بنابرین ، تصمیماتی را که فرد اتخاذ میکند، بر مبنای آشنا بودن و شناختی است که بر اساس الگوی ذهنی وی ایجاد شده است و نه لزوما بر اساس اطلاعات صحیح ، مناسب و واقعی. 

در دنیای تجارت ، این موضوع را میتوان اینگونه بیان کرد: خریدار بالقوه هرچه بیشتر در معرض دیدن و شنیدن تبلیغات مورد نظر قرار گیرد، احتمال علاقمند شدن و در نتیجه انتخاب آن محصول نیز بیشتر خواهد بود. گفته معروفی در این زمینه وجود دارد که بیان میکند:" هرچقدر بیشتر تو را ببینم، بیشتر دوستت خواهم داشت و چیزی را خواهم خرید که دوستش دارم." حال به راز تکرار مکرر تبلیغات در اینترنت، رسانه ها و خیابانها پی بردید و اینکه چرا یک بیلبورد تبلیغاتی برای مدت زمان طولانی در یک نقطه از شهر به نمایش گذاشته میشود.

بسیاری از افراد برای انتخاب شغل، شغلی را انتخاب میکنند که بیشتر دیده اند و یا در موردش شنیده اند، هرچند که ممکن است در مورد آن اطلاعات دقیقی در دسترس نداشته باشند. آنها فکر میکنند که چیزی که برای دیگران خوب  است ، برای آنها نیز مناسب خواهد بود. بسیاری نیز در باره محیطی که زندگی میکنند اطلاعات کمی در دسترس دارند و یا مکانهای زیادی در شهر و یا محل زندگیشان وجود دارد که حتی یک بار هم آنها را ندیده و یا مورد بررسی دقیق قرار ندادند؛ زیرا فکر میکردند که آنها را میشناسند و یا با آنها آشنا هستند، در صورتی که اطلاعات دقیقی در مورد مکانهای مورد نظر ندارند. و بقول معروف این مکانها دیگر برایشان عادی میشود، در واقع این افراد در دام ذهنی آشنا بودن گرفتار شده اند.

برای رهایی از دام آشنا بودن باید نسبت به این حقیقت آگاهی داشت که انسان معمولا بر اساس آشنائیت تصمیم میگیرد و نه اطلاعات صحیح و من بعد سعی کند که از کنار محیطی که در آن زندگی میکند، چیزهایی که می خرد، انتخابهایی که انجام میدهد و افرادی که با آنها زندگی میکند و خیلی از موارد دیگر به سادگی عبور نکند و نسبت به این حقیقت آگاه باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان