در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

موسیقی زیرآستانه ای

تعداد امتیاز: 2

موسیقی زیرآستانه ای

موسیقی زیرآستانه ای

چکیده :

فایلهای زیرآستانه ای یا سابمینیال حاوی پیامها و پیشنهادهایی هستند که ذهن نیمه آگاه میتواند آنها را دریافت کند.

موسیقی زیرآستانه ای[1] ؛ موسیقی است که پیشنهادها و عبارتهای تاکیدی را به ذهن نیمه آگاه[2] منتقل میکند. با استفاده از موسیقی زیرآستانه ای شما این شانس را دارید که مستقیم با ذهن نیمه آگاهتان ارتباط برقرار نمایید. موسیقی های زیرآستانه ای حاوی پیامهایی هستند که توسط ذهن آگاه [3] قابل دریافت نمی باشد، ولی ذهن نیمه آگاه، قادر به شناسایی و دریافت این پیامها می باشد.

برخی از عملکردها و کاربردهای موسیقی زیرآستانه ای:

1- ترک سیگار: فرد در سطح ذهن آگاه میداند که مصرف سیگار به سلامتی آسیب می رساند ولی ذهن نیمه آگاه از این موضوع بیخبر است. در واقع ذهن نیمه آگاه فکر میکند، سیگار کشیدن برای فرد مفید است و یا هیچ ضرری ندارد. به همین علت است که فرد مورد نظر، هربار که برای ترک سیگار اقدام میکند، پس از مدتی دوباره به عادت گذشته بر میگردد؛ زیرا رفتارها و سبک زندگی فرد توسط ذهن نیمه آگاه کنترل میگردد و ذهن نیمه آگاه از تصمیمی که فرد برای ترک سیگار گرفته ، بی اطلاع است.

2- کاهش وزن: بسیاری از افراد در غذا خوردن زیاده روی میکنند. آنها در سطح ذهن آگاه میدانند که هرگز به این همه غذا نیاز ندارند، ولی عملا نمی توانند خودشان را کنترل کنند و زمانی که وقت غذا خوردن میشود، یک نیروی قوی باعث میشود که نتوانند مقاومت کنند و ناگهان به خودشان می آیند و می بینند که دوباره در خوردن غذا زیاده روی کردند. آنها در طی سالیان سال از طرق مختلف از جمله: خانواده، محیط اطراف و تبلیغات و ... یادگرفته اند که باید غذا زیاد مصرف کنند. ذهن نیمه آگاهشان، در طی این سالها، برنامه ریزی شده و از آنجایی که ذهن نیمه آگاه ، مانند طبیعت، بی طرف بوده و فرق بین خوب و بد را نمیداند، فرد مورد نظر همچنان به مصرف بی رویه غذا ادامه میدهد؛ زیرا رفتارها و سبک زندگی فرد توسط ذهن نیمه آگاه، کنترل میشود. پیامهایی که موسیقی زیرآستانه ای به ذهن نیمه آگاه میرساند، میتواند منجر به تغییر الگوی ذهنی فرد شود. این پیامها و پیشنهادات می تواند پیامهای زیر باشد:" من به میزان کافی غذا مصرف میکنم. من غذاهای سالم را مصرف میکنم. من کنترل کامل بر سبک زندگی و میزان مصرف روزانه غذا دارم." البته این پیامها بنحوی در موسیقی قرار داده میشوند که توسط فرد قابل شناسایی نیست، زیرا فرد هنگام گوش دادن موسیقی و تحلیل آن از ذهن آگاه استفاده میکند و در هنگام گوش دادن به این موسیقی ، پیامهای موجود در آن توسط ذهن نیمه آگاه دریافت میشود( بدون آنکه فرد از این اتفاق آگاه باشد.).

3- تغییر سبک فکر کردن:

معمولا اکثر افراد، بصورت پیشفرض تمایل به افکار منفی دارند که البته این موضوع برمیگردد به سبک زندگی انسان در گذشته های بسیار دور تا چند صد سال گذشته که حاصل آن مغز و ذهنی است که انسان اکنون با آن ،در محیط جدید( با توجه به تغییرات صورت گرفته در محیط زندگی انسان) قرار گرفته و نسبت به این محیط عکس العملی مطابق با محیطی که در گذشته درآن بوده ، صادر میکند.[4] گاهی اوقات فرد بصورت آگاهانه ( در سطح ذهن آگاه) تلاش میکند تا فکر مثبت را برگزیند ولی طولی نمی کشد که ناگهان خود را غرق در افکار منفی می بیند. سبک و نوع فکر کردن، بوسیله ذهن نیمه آگاه کنترل میشود[5]. ذهن نیمه آگاه بر اساس برنامه و الگوی ذهنی  موجود در آن، فعالیت میکند. هرآنچه که در ابتدا بصورت ژنتیکی و سپس توسط محیط به آن القا گردد، بعنوان برنامه و الگوی ذهنی ، منبع کنترل سبک فکر کردن و نوع رفتارهای وی می گردد. زمانی سبک فکر کردن و رفتار فرد تغییر میکند که الگوی ذهنی وی تغییر کند. موسیقی زیر آستانه ای حاوی پیشنهاد ها و عبارتهای تاکیدی است که امکان برنامه ریزی مجدد ذهن نیمه آگاه را فراهم میسازد  و بعنوان یکی از روشهای موثر در برنامه ریزی مجدد [6]ذهن نیمه آگاه شناخته شده است.

این فایلها میتوانند در موارد دیگر هم مورد استفاده قرار گیرند از جمله: افزایش اعتماد بنفس، آمادگی برای کسب ثروت و....

در اینترنت میتوانید موسیقی های زیرآستانه ای بسیاری را پبدا کنید. بعنوان مثال میتوان به فایلهای صوتی تولید شده توسط جان رادز[7] نوازنده موسیقی و نیز دانش آموخته کلنیک هیپنوتراپی بالینی لندن را اشاره نمود.[8]

 


[1] Subliminal Music

[2] Sub- Conscious Mind

[3] Conscious Mind

[4] برای مطالعه بیشتر به کتاب " چگونه میتوانید هر چیزی را یاد گرفته و به آن عمل کنید" نوشته هدایت محمودی مراجعه کنید

[5] برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ذهن انسان و نحوه عملکرد ذهن آگاه و نیمه آگاه به کتاب " تو موفق بدنیا آمدی" نوشته هدایت محمودی- انتشارات طاهریان سال 1396 مراجعه کنید.

[6] Reprograming

[7] John Rhodes

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

محمد شفیق در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

سلام با تشکر فراوان از این موسیقی زیر آستانه ای که گذاشتین.