در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

برنده معامله بزرگ زندگی تان باشید

تعداد امتیاز: 1

برنده معامله بزرگ زندگی تان باشید

برنده معامله بزرگ زندگی تان باشید

چکیده :

فردی قادرست برنده معامله بزرگ زندگی باشد که دقیقا بداند وارد چه معامله ای شده و از آن چه میخواهد.

اگر این پیشنهادات را به شما بدهم ، قبول می کنید؟؛ فرض کنید که بخواهم یک ویلای مجلل و گران قیمت در بهترین منطقه ایران را به شما بطور رایگان ببخشم! آیا این هدیه را قبول می کنید؟ لابد با خودتان می گویید که این چه سؤالیه !  البته که می پذیرم ! ولی قبل از اینکه دست به این اقدام بزنم  ، برای شما شرطی دارم و آن هم این است که در قبال دریافت ویلا، جان خودتان را از دست بدهید ! قطعاً می گویید ویلایی که من در مقابلش باید زندگی خودم را ببخشم چه فایده ای برای من دارد ؟! بله شما قطعاً این پیشنهاد را نخواهید پذیرفت و به من خواهید گفت که: باهوش تر از این هستید که دست به چنین اقدامی بزنید و جان خودتان را بخاطر یک ویلا، هر چند مجلل ترین ، از دست بدهید. با نپذیرفتن پیشنهاد من، در این معامله برنده شده اید، ولی بر اساس تحقیقات صورت گرفته؛ بیش از نود درصد از مردم در معامله بزرگ زندگی بازنده می شوند.

جوانی را در نظر بگیرید که تحصیلات خود را به پایان رسانده و به خدمت سربازی اعزام می شود و پس از اتمام آن و برگشتن به خانه مشغول جستجو و یافتن شغلی می شود . در همین هنگام یکی از دوستان به وی پیشنهاد می دهد که کاری را برای وی در نظر گرفته و  آن جوان هم مشغول کار می شود و بدون اینکه بداند که آیا به این کار علاقه ای دارد یا نه مشغول کار می شود ، زیرا از بچگی همیشه سعی کرده که مثل بقیه باشد و  تصور می کرد که آنچه برای بقیه خوب است ، حتماً برای او هم مناسب است و  همیشه سعی کرده که مورد پذیرش قرار گیرد. بدین ترتیب او چهل سال از مهم ترین روزهای زندگی خودش را مشغول کار کردن می شود و به ماشین و منزل و ویلای مورد علاقه خود نیز دست می یابد و در نهایت وقتی به سن پیری می رسد با داشتن ویلای مجلل و خودروی مورد علاقه خود، متوجه این اشتباه می شود که وقت خودش و در واقع زندگی اش را صرف انجام دادن کاری کرد که هرگز به آن علاقه نداشت. بنابراین، هرگز زمانی برای انجام دادن چیزی که علاقه داشت ، در اختیار نداشت و  یا اصلاً هرگز به این فکر نکرده که به چه چیزی علاقه دارد. آیا فکر نمی کنید که او در معامله زندگی بازنده شد؟ آیا فکر نمی کنید که او انگار، آن پیشنهادی را که من مطرح کرده بودم را پذیرفت، ولی اینطور به نظر می رسید که بسیار باهوش تر از این باشد که دست به این انتخاب بزند.

برای اینکه شما ، بازنده این معامله نشوید، همین امروز تصور کنید که در سن نود سالگی بسر می برید و  به زندگی گذشته خود خیره شده و  آن را مورد بررسی قرار می دهید !؛ از خودتان این سؤالات را بپرسید: " آیا من در طول زندگی به کارهایی پرداخته ام که عاشقشان بودم؟ آیا کاری هست که من انجام نداده ام و جایی هست که من هنوز ندیده ام؟ آیا خدماتی که من به دنیا ارائه دادم همانی بود که آرزوی آن را داشته ام؟ اکنون که زمان زیادی به پایان زندگی ام نمانده بجز ثروت و چیزهای فیزیکی که متعلق به همین دنیاست! چه چیز دیگری بدست آورده ام؟ آیا ، دانش و درک خودم را نسبت به دنیا و اینکه چرا به این دنیا آمده ام را ، افزایش دادم؟ آیا واقعاً به اندازه خودم، دنیا را جایی بهتر برای زندگی کردم و مأموریت اصلی خودم را انجام دادم؟

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان