در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

قانون قربانی کردن

تعداد امتیاز: 1

قانون قربانی کردن

قانون قربانی کردن

چکیده :

پیروی از قانون قربانی کردن موقیت شما را تضمین میکند

قانون قربانی کردن[1] بیان میکند که : برای بدست آوردن هر چیزی باید چیز دیگری را از دست داد. شما چیزی که دارای ارزش کمتری هست را برای بدست آوردن چیز با ارزشتر قربانی میکنید. علاوه بر از دست دادن چیز کم ارزشتر وجود خودانضباطی[2] که هوشمندانه انتخاب گردیده و هنرمندانه طراحی شده و صبورانه تداوم داشته باشد، نیز ضروری می باشد.

ورزشکاری که مهارت بالایی را در رشته مورد نظر کسب کرده و یا فردی که دارای اندام ورزیده و عضلاتی بسیار قوی هست، نوازنده بسیار توانای موسیقی، شخصی که براحتی بر روی طناب باریکی راه می رود، نویسنده ای که کتابش مورد استقبال فراوانی قرار می گیرد و هزاران مورد موفق دیگر؛ همگی نشان از استفاده صحیح از قانون قربانی کردن دارد. آنها چیزی که برایشان دارای ارزش پایین تری بود را از دست داده تا به چیزی که دارای ارزش بالاتری هست دست یابند و در راه رسیدن به هدفشان به خود انضباطی که هوشمندانه انتخاب شده و هنرمندانه طراحی شده و صبورانه تداوم داشته ، مجهز بودند.

فرض کنید که رسیدن به وزن دلخواهتان برای شما بسیار با ارزش هست. بنابرین باید برای بدست آوردن آن؛ چیز و یا چیزهایی را از دست بدهید. باید لذت خوردن غذاهای خوشمزه و مورد علاقه تان را که مانع رسیدن به وزن دلخواهتان هستند را از دست بدهید، وقت و زمان با ارزش تان را صرف انجام تمرینات ورزشی کنید، مقداری از پولتان را برای ثبت نام در باشگاه و یا خرید لوازم ورزشی از دست بدهید و سایر مورادی که  از دست دادن آنها، امکان رسیدن به وزن دلخواهتان را فراهم می سازد. شما از همه این چیزها گذشتید فقط برای اینکه رسیدن به وزن دلخواه و کسب سلامت بدنی برایتان خیلی با ارزش بود، حتی با ارزشتر از مجموع همه چیزهایی که قربانی کردید.

نعمت زنده بودن و داشتن فرصت زندگی و به تبع آن وقت و زمان تان، با ارزش ترین چیزی هست که در اختیار دارید .به هر صورتی زمان در گذر هست و شما در حال از دست دادن وقت و زمانی هستید که در اختیار دارید. آیا کاری را که اکنون مشغول انجام دادن آن هستید شما را به چیزی می رساند که به خاطر بدست آوردن آن حاضر شدید زمان تان را صرف کنید؟ به جرات میتوانم بگویم که مهمترین کاری که هر کسی در زندگی میتواند انجام دهد؛ بکارگیری مناسب " قانون قربانی کردن" هست. قطعا شما هرگز نمی خواهید به نقطه ای برسید که دیگر، چیزی برای از دست دادن به منظور رسیدن به هدفتان نداشته باشید؛ یعنی زندگی تان به پایان برسد و دیگر زمانی برای قربانی کردن جهت رسیدن به چیز با ارزشی که به دنبال آن بودید نداشته باشید. تعریف موفقیت هم در همین نکته خلاصه میشود. موفقیت : تشخیص پیوسته و مداوم ایده آلی هست که ارزش وقت گذاشتن روی آن را داشته باشد. یعنی اینکه؛ دائما از خودتان بپرسید "آیا چیزی که من برای بدست آوردن آن، زمان، که با ارزش ترین دارایی من هست را قربانی میکنم دارای ارزش بیشتری هست؟ " اگر پاسخ به این سوال مثبت بود؛ این یعنی این که شما قانون قربانی کردن را درست به خدمت گرفتید.

 

[1] The law of Sacrifice

[2] Self- Dicipline

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان