در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

قانون عدم مقاومت

تعداد امتیاز: 1

قانون عدم مقاومت

قانون عدم مقاومت

چکیده :

 با هرآنچه که در برابر آن مقاومت کنید، دربرابر شما مقاومت میکند.

قانون عدم مقاومت ، یکی از قوانین مهم موجود در طبیعت است. آشنایی و شناخت این قانون ،موفقیت تان را در زندگی تضمین می کند. قانون عدم مقاومت بیان میکند:" با هرآنچه که در برابر آن مقاومت کنید، دربرابر شما مقاومت میکند."و جالب اینجاست که بدانید مقاومتی که با آن مواجه میشوید بسیار قویتر از نیرویی است که بر آن وارد میکنید.

برای درک صحیح این قانون به طبیعت رجوع کرده و مثال های مختلفی از آن را مورد بررسی قرار میدهم: آب از کوهها جاری شده و به حرکت  خود به سمت دامنه و نقاط پایین تر ادامه میدهد.در ادامه ؛ سنگها و صخره هایی هم شروع به حرکت کرده و در این مسیر قرار میگیرند. سنگهای کوچک در طی مسیر به سنگهای بزرگ و صخره ها برخورد میکنند و با مقاومت بزرگی مواجه میشوند؛ آنها در برابر مقاومت ایجاد شده ، از خود مقاومت نشان میدهند، و همچنان به دنبال پیروزی و غلبه کردن بر مقاومت ایجاد شده هستند، غافل از اینکه با مقاومتی قوی تر از خود روبرو شده اند؛ بنابرین از ادامه مسیر باز مانده و متوقف میشوند. در مقابل؛ آب به حرکت خود ادامه میدهد و با برخورد با صخره های بزرگ از خود مقاومتی نشان نمیدهد؛ بلکه راه دیگری پیدا کرده و از کنار آنها عبور کرده و به مسیر خود ادامه میدهد. در طی مسیر خود به دریا با هزاران مانع برخورد کرده، ولی در نهایت با تغییر مسیر دادنهای مختلف ، خودش را به دریا میرساند.

فرض کنید در محل کارتان به مشکلی برخورد کردید و برای آنکه باصطلاح از حق تان دفاع کنید با رئیس تان بحث و نزاع میکنید. مشکلی که برای شما بوجود آمده ، همان مقاومتی است که با آن برخورد میکنید، از آنجایی که بیش از نود و هشت درصد افراد بدون فکر کردن  و بر اساس احساس شان تصمیم میگیرند، شروع به مقابله با مقاومت ایجاد شده میپردازید. رییس تان از شما بسیار قوی تر است؛ بنابرین در مقابله با وی ، بازنده خواهید بود. مثال آب و صخره را بیاد بیاورید! بجای واکنش نشان دادن که بر اساس ، احساس تان است باید از قانون فکر کردن و قانون عدم مقاومت استفاده کنید. بجای مقابله کردن، باید بدنبال راه دیگری باشید. روی یک برگ کاغذ مشکل مورد نظر را نوشته و در مقابل، چیزی که نقطه مقابل است را تعیین کنید، سپس تمرکزتان را بر روی نقطه مثبت قرار دهید، آنگاه با استفاده از قانون فکر کردن؛ با فکر کردن بر روی موضوع مورد نظر و نوشتن راهکارهایی که به ذهنتان میرسد، سرانجام میتوانید ،راهکار مناسبی را نتخاب کرده و بر اساس آن ، اقدام کنید.

با توجه به سبک زندگی مدرن، افراد بسیاری از اضافه وزن رنج میبرند. همه این افراد با مقاومتی بنام اضافه وزن مواجه شده اند. همه این افراد در تمام مدت از این وضعیت ناراحت بوده و دائما بدنبال کاهش وزند هستند. آنها از هر ابزاری برای مقاومت کردن در برابر مقاومت ایجاد شده ، استفاده میکنند؛ رژیم سختگیرانه غذایی، ورزش سنگین، استفاده از قرصها و مواد شیمیایی لاغری و بسیاری از موارد دیگر را در دستور کار خود قرار میدهند. شاید برای مدتی هرچند طولانی موفق شوند که مقاومت ایجاد شده ( اضافه وزن ) را شکست دهند، ولی ناگهان بدون آنکه خودشان بدانند[1] مغلوب ذهن نیمه آگاه خود میگردند[2] و به وزن قبلی( همان تصویری که در ذهن نیمه آگاه شان وجود دارد) باز میگردند. در مقابل ، بجای فکر کردن به کاهش وزن و ایجاد احساس منفی، باید تنها و تنها به عدد و وزنی که میخواهند در آن باشند تمرکز کنند، در این حالت آنها به فکر از دست دادن نیستند، بلکه تنها به فکر رسیدن هستند( مانند آب، که تنها به فکر رسیدن به دریا است.) وزن ایده آل خود را بر روی کارت هدف نوشته و روزانه چندین بار به آن نگاه کنید. با تصویر سازی ذهنی ، آینده خود را به زمان حال تان آورده و در آن ، زندگی کنید. پس از مدتی قادر خواهید بود ، تصویر دهنی از خود[3] و الگوی ذهنی تان را تغییر داده و سپس فیزیولوژی و بدنتان نیز با آن پاسخ داده، متابولیسم کاهش پیدا میکند و پس از مدتی به وزن ایده آل میرسید.

بر اساس قانون قطبیت ؛ همه چیز در طبیعت یک حقیقت است ولی دارای دو سو میباشد. غم، شادی، مرگ، تولد، زمستان، بهار، سود، زیان و ....[4] غم، تنهایی، فقر و... همیشه وجود خواهد داشت. افرادی که قادر به استفاده صحیح از قانون عدم مقاومت ، نیستند؛ در برابر این اتفاقات سعی میکنند با مشکل  و شرایط موجود مقاومت کنند. به هنگام غم فقط و فقط به دنبال مقابله با آن هستند، غافل از آنکه مقاومت ایجاد شده( غم) با مقاومتی که آنها در برابر آن انجام میدهند، قدرت بیشتری میگیرد و نیروی بیشتری به آنها وارد میکند و از آنجایی که این نیرو هر لحظه قویتر میشود، آنها را شکست داده ، بطوری که با واکنشی که نشان میدهند( بجای استفاده از قانون فکر کردن) ، ناگهان خود را در بستر بیماری،اضطراب و استرس شدید، ارتکاب و دست زدن به کارهای احمقانه و .. میبینند. در  مقابل ؛ تنها باید به فکر انجام دادن کارهایی باشند که به آن علاقه دارند. انجام دادن این کارها شادی را برای آنها بهمراه خواهد داشت؛ زیرا شادی چیزی نیست که مستقیما بتوان به آن رسید، بلکه؛ محصول جانبی انجام فعالیتی مناسب و اثر بخش خواهد بود.

به مثالهایی که زندگی بیش از نود و پنج درصد از افراد را بدلیل عدم آگاهی از قانون عدم مقاومت  شکل میدهد، بدقت توجه کنید : بدنبال بدست آوردن کسی است که هرگز آن را از دست ندهد ،رابطه ای که در آن ، فرد مقابل هیچ وقت به او خیانت نکند، بدنبال رهایی از قرض و بدهکاری ، رهایی از اضافه وزن ، رهایی از تنهایی، رهایی از نفرت، رهایی از جهل، رهایی از زندگی سطح پایین و...... است.

 

موفقیت شما دوست عزیز، آرزوی قلبی منه

           هدایت محمودی

 


[1] وجود دارد بر اساس تصویر ذهنی از خود، که در الگوی ذهنی موجود در ذهن نیمه آگاه شان

[2] برای کسب اطلاع بیشتر در مورد نحوه شکل گیری الگوی ذهنی و تغییر آن به فصل دوم کتاب " تو موفق بدنیا آمدی"، هدایت محمودی، انتشارات طاهریان مراجعه کنید.

[3] برای آشنایی با نحوه عملکرد ذهن نیمه آگاه به فصل دوم کتاب " تو موفق بدنیا آمدی"، هدایت محمودی، انتشارات طاهریان مراجعه کنید.

[4] قانون قطبیت، کتاب " تو موفق بدنیا آمدی"، هدایت محمودی، انتشارات طاهریان

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان