در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

عبور از منطقه رفاه و آسایش

تعداد امتیاز: 0

عبور از منطقه رفاه و آسایش

عبور از منطقه رفاه و آسایش

چکیده :

موفقیت شما در آنسوی منطقه آسایش و رفاه ، اتفاق می افتد

روزی را به یاد بیاورید که برای اولین بار دوچرخه سواری را تجربه کردید، آیا برای شروع وحشت داشتید؟ ولی آیا با وجود وحشت از سوار شدن، باز هم عاشق این نبودید که شروع کنید؟ آیا تجربه ترس و وحشت و روبرو شدن با آن ، به نتیجه ای که در مقابل، دریافت کردید، نمی ارزید؟ شما کاری رو انجام دادید که فرا تر از نقطه ای بود که نفس و وجودتان در آن احساس راحتی و امنیت میکرد، شاید برای مدتی با وجود میل و خواستن، سعی نمی کردید سوار دوچرخه شده و آن را امتحان کنید، ولی سر انجام مرز آسایش و رفاه را که وجودتان در آن احساس امنیت میکرد را شکستید، وجود شما بخشی از شماست که با تغییر محالفت میکند، ولی بخشی دیگر از شما عاشق رشد و گسترش است.افراد موفق همواره سعی در گسترش منطقه رفاه و آسایش خودشان دارند. منطقه رفاه و آسایش ، واقعا جایی نیست که فرد در آن منطقه،  احساس آرامش و رفاه داشته باشد، بلکه منطقه ای است که حتی فرد در اوج درماندگی و احساس نیاز به تغییر هم،  حاضر به انجام دادن کاری که باید انجام دهد نیست، زیرا از لحاظ روانشناختی در آن محدوده احساس امنیت و راحتی می کند.

اگر میخواهید میزان گستردگی این منطقه را در خودتان شناسایی کنید میتوانید خودتان را در این موقعیتها قرار داده و نتیجه را مورد بررسی قرار دهید:

1- آیا مایل هستید بطور منظم و دائمی به ورزش بپردازید؟

2- آیا حاضرید در جمع تعداد زیادی از افراد صحبت کنید.

3- آیا حاضرید برای دسترسی به هدفی که فکر میکنید غیر ممکن است اقدام کنید؟

4- آیا میتوانید به راحتی "نه" بگویید؟

5- تا چه حد میتوانید بر روی انجام یک کار تمرکز کرده تا آن را به پایان برسانید؟

6- آیا تا بحال شده که برای انجام کاری و رسیدن به هدفی،  از سوال کردن از کسی که میتوانست به شما کمک کند،  صرفنظر کرده باشید؟

7- آیا تابحال شده که خیلی دلتان میخواست که با کسی که نمی شناختید صحبت کنید، ولی فکر میکنید که یک چیزی در درونتان مانع از این کار شده؟

 

با تمرین و تکرار میتوان منطقه آسایش و رفاه را گسترده تر کرد. استرسی که با  انجام دادن این اقدامات تجربه میکنید،  استرسی سازنده و مفید است.به یاد داشته باشید که کسب موفقیت ، به تقویت این محدوده،  بستگی دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان