در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

شکار فرصتها

تعداد امتیاز: 0

شکار فرصتها

شکار فرصتها

چکیده :

از ویژگیهای بارز افراد موفق ؛ میتوان به توانایی آنها در کشف و شکار فرصتها، دانست. این یک مهارت است و همه مهارتها قابل یادگیری هستند، ولی افراد نا موفق این مهارت را فرا نگرفته اند.

      فرصت ها همیشه وجود دارند، ولی لوگو و یا برچسبی ندارند که بتوانید آنها را ببینید. فرصتها در زمان خاص خودشان می آیند و میروند و نکته جالب توجه در این است که ،  آنها همیشه بوجود می آیند. کسانی قادرند فرصتها را ببینند که به مرز آمادگی رسیده باشند و با توجه خاصی به محیط اطراف نگاه کنند و در شناسایی فرصتها خواست و پشتکار لازم را داشته باشند. یکی از ویژگیهای منحصر بفردی که ما در زمان کودکی به آن مجهز هستیم؛ ویژگی اطمینان داشتن به حس و ندای درون ماست، که این اجازه را به ما میدهد که بر اساس آن بلافاصله تصمیم بگیریم و بر اساس آن اقدام کنیم. ولی هنگامی که انسان به سن بزرگسالی میرسد این ویژگی را از دست میدهد.او به شدت به همه چیز شک و تردید دارد[1]. زمانی که ایده ای به ذهنش میرسد؛ با خود میگوید:" ایده ای به این سادگی، به ذهن هر کسی میتونه برسه، اگه ایده خوبی بود حتما خیلی ها اونو اجرا میکردن.". بله به همین سادگی؛ وی به خودش و به ایده هایش اطمینان ندارد و فکر میکند توانایی انجام دادن و به اجرا درآوردن ایده هاش را ندارد، و در نود و پنج درصد مواقع حتی یک بار هم برای به اجرا درآوردن ایده اش تلاش نمیکند.

 

 

[1] زیرا انسان به مرور زمان شرطی شده و الگوی ذهنی اش در ذهن نیمه آگاه شکل میگیرد. برای آگاهی از نحوه شکل گیری الگوی ذهنی و چگونگی تغییر الگوی ذهنی به فصل دوم کتاب " تو موفق بدنیا آمدی" نوشته هدایت محمودی، انتشارات طاهریان مراجعه کنید

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان