در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

دارای چه نوع طرز فکری هستید

تعداد امتیاز: 0

دارای چه نوع طرز فکری هستید

دارای چه نوع طرز فکری هستید

چکیده :

اولین اقدامی که برای موفقیت و تغیر زندگیتان باید به آن توجه داشته باشید تغییر طرز فکر (Mindset) تان میباشد

طرز فکر یک لغت علمی هست ؛طرز فکر نشان دهنده نوع باور و زاویه دیدی هست شما نسبت  به دنیا و همه مسائلی که در اطرافتان میگذرد دارید. دو نوع طرز فکر یا مایند ست وجود دارد: نوع اول طرز فکری که ثابت[1] هست ؛ دارنده این نوع طرز فکر بر این باور است که پیشرفت و  ترقی او تنها به استعداد و هوش ،بستگی دارد . این فرد باصطلاح ، نیمه خالی لیوان را می بیند. این دسته از افراد آنهایی هستند که به  استفاده بهینه از تکنولوژی نمی پردازند و هرگاه موقعیت جدیدی در سر راه قرار میگیرد از آن استفاده نمیکنند و نسبت به آن بی توجه هستند، زیرا خودشان را در جایگاه کسب موفقیت نمی بینند. به یادگیری مهارتهای جدید علاقه ای نشان نمی دهند و تقریبا از زمانی که کارشان را شروع کردند بدنبال یادگیری و پیشرفت نبودند، زیرا طرز فکر آنها اجازه تلاش بیشتر، امتحان کردن و ریسک پذیری را به آنها نمیداد. اگر فکر میکنید که تکنولوژِ ی را نمیتوانید وارد زندگی و کارتان کنید و یا احساس ترس از مواجه شدن با چیزهای جدید دارید، شما جز این دسته از افراد هستید.

 

طرز فکر نوع  دوم، طرز فکر یا مایندست قابل رشد[2] هست. افرادی که مجهز به این نوع طرز فکر هستند میدانند که داشتن استعداد و هوش ، نتنها همه چیز نبوده، بلکه  نقطه آغاز کار هست، آنها به اصطلاح نیمه پر لیوان را میبینند، زیرا میدانند همه چیز تنها به تلاش آنها بستگی دارد. این افراد با آغوش باز از ریسکهای جدید استقبال میکنند، در برابر یادگیری موضوعات و مهارتهای جدید مقاومت نمیکنند زیرا میدانند که نقطه شروع هر کاری سخت و دشوار خواهد بود و در ادامه راه هم همیشه با چالشهای زیادی روبرو خواهند بود ، در واقع بر این باور هستند که همیشه سخت خواهد بود ، زیرا این موضوع بیان کننده این حقیقت هست که آنها مشغول یادگیری ، پیشرفت و رشد هستند. این افراد ، باور دارند که هرکاری را میتوان انجام داد و بنابرین انجام میدهند. این افراد در هر سنی و در هر موقعیتی، از محیط ها و شرایط جدید زندگی و چالش های جدید استقبال میکنند.

باور و مایند ست خودتان را تغییر داده و به سراغ استفاده بهینه از تکنولوژی بروید. از این نکته آگاه باشید که شکست در هرکاری ، آموختن و اندوختن تجربه جدید و یادگیری از این آموخته ها و تجربه های جدید هست که  امکان رشد و یادگیری بیشتر را فراهم میکند. انتخاب هوشمندانه ای انجام دهید و طرز فکر و مایند ست رشد را انتخاب کنید. با این تغییر در طرز فکر ، موفقیت تان را تضمین میکنید.

 


[1] Fixed Mindset

[2] Growth Mindset

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان