در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

حرکت در حلقه مهارت اعتمادبنفس

تعداد امتیاز: 1

حرکت در حلقه مهارت اعتمادبنفس

حرکت در حلقه مهارت اعتمادبنفس

چکیده :

نداشتن اعتماد بنفس عاملی است که مانع کسب موفقیت افراد میشود، ولی باید بدانید که شما میتوانید اعتماد بنفستان را بسازید. فقط کافیست که در مسیر حلقه " مهارت/ اعتماد بنفس" حرکت کنید.

میزان موفقیت مان، زمانی که دارای اعتماد بنفس بالایی باشیم، به سرعت افزایش می یابد. علت این موضوع ، بسیار ساده است. بدون اعتماد بنفس، به ترس، بازگشت کرده و زمانی که ترس در وجودمان باشد، دست به انجام هیچ اقدامی نمیزنیم؛ درنتیجه کارها را به تعویق انداخته و در انجام دادن آنها مردد میشویم.

سوال اصلی که مطرح میشود اینست: چطور میتوانم اعتماد بنفسم را تقویت کنم؟

ساده ترین پاسخ برای این سوال اینست :" مهارت و توانایی تان را افزایش دهید."

زمانی که ما در انجام کاری به توانایی و مهارت بالایی میرسیم، تمام ترسهایمان از بین میروند، بنابرین اعتماد بنفس مان بسرعت تقویت میشود. فرض کنید که از شما بخواهند، سوار دوچرخه شده و آن را برانید! به احتمال بسیار زیاد، این پیشنهاد را قبول کرده و بلافاصله سوار دوچرخه شده و شروع به حرکت میکنید. شما در انجام این کار دارای مهارت بالایی هستید، بنابرین هیچ دلیلی برای ترسیدن و یا به تاخیر انداختن در انجام این کار ندارید و از اعتماد بنفس بالایی هنگام انجام این کار برخوردارید. حال ، اگر از شما بخواهند که سوار یک چرخه شده و حرکات آکروباتیک  و تعادلی انجام دهید، چه حسی خواهید داشت؟

بسیاری از افراد با شنیدن این پیشنهاد، ترسیده  و حتی روی صندلی آن هم نمی نشینند. خوب، چطور باید شروع کنیم؟ ؛ بله ، فقط کافیست روی صندلی نشسته و امتحان کرده و شروع به حرکت کنیم و از کسی که در این کار مهارت دارد، درخواست کنیم تا کمک کرده و به ما آموزش دهد. دقیقا از لحظه ای که شروع کردیم، ترس از وجودمان خارج میگردد.

اگر میخواهید که وارد " حلقه مهارت/ اعتماد بنفس" شوید، باید هم اکنون دست بکار شده و کاری که مدتها منتظر ، آغاز کردن آن بودید را انجام دهید. هرچه بیشتر انجام دهید، بهتر میشوید و هرچه بهتر شوید، بیشتر انجام میدهید و هرچه بهتر شوید اعتماد بنفس تان بیشتر تقویت می شود و هرچه اعتماد بنفس تان بیشتر تقویت شود، بیشتر انجام میدهید. بله ،بنظر میرسد که شما دیگر وارد این حلقه شده اید و کسی که در حرکت دایره ای به تعادل رسیده هرگز از حرکت باز نخواهد ایستاد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان