در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

تقویت نگرش مثبت

تعداد امتیاز: 1

تقویت نگرش مثبت

تقویت نگرش مثبت

چکیده :

در علوم هوایی و هواپیمایی،  به وضعیت هواپیما نسبت به سطح افق زمین" اتیتود" یا وضعیت می گویند. در موقع برخاستن نوک هواپیما به سمت بالا هست و پس از برخاستن و اوج گیری،  نوک و وضعیت هواپیما به حالت همسطح افق زمین در می آید و در مواقع فرود آمدن و یا سقوط،  نوک هواپیما به سمت پایین قرار میگیرد. 
در روانشناسی همین کلمه به معنی " نگرش" معنی شده. بدین معنی که نگرش انسان در هر لحظه نشان دهنده وضعیت دید وی نسبت به زندگی هست. هر یک از ما روزانه حدود پنجاه هزار فکر را از سر میگذرانیم و حدود هشتاد درصد از این افکار را افکار منفی تشکیل میدهند. 
فرد با نگرش (وضعیت) منفی: فردی هست که مانند هواپیمای در حال سقوط قرار دارد، چون به مدت طولانی در این حالت قرار میگیرد. افکار می آیند و میروند ولی او افکار منفی را انتخاب کرده و در ذهن نگه میدارد و جالب اینجاست که بدانید در صورت نگهداری افکار منفی، این افکار،  سرمنشع افکار بعدی قرار میگیرند که قرار هست به سمت ما آمده و جذب شوند. شما با نگاه کردن به افرادی که در اطراف شما زندگی میکنند و از حرفهایی که بر زبان می آورند و یا کارهایی که انجام میدهند میتوانید پی ببرید که در چه وضعیتی قرار دارند، در وضعیت سقوط، یا اوج و مستقیم.

تکنیک عملی: برای جلوگیری از منفی نگری و پروراندن نگرش منفی، از تکنیک زیر استفاده کنید؛ هرگاه افکار منفی به سراغ شما آمد به نوک هواپیما فکر کنید و به این فکر کنید که ماندن مدت زمان طولانی در وضعیت سقوط و حرکت با نوکی به سمت زمین ، بسیار خطرناک بوده و موجبات سقوط شما را فراهم می کند، همان لحظه شما بعنوان خلبان ذهنتان نوک هواپیمای فرضی تان را به سمت بالا گرفته و به حالت نرمال پرواز برگردید، دقیقا این را تصور کنید و این کار را انجام دهید، پس از گذشت مدتی شما در دور کردن افکار منفی به مهارت بالایی میرسید، زیرا میدانید و اطمینان دارید که  کاپیتان و خلبان ماهری هستید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان