در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

تغییر آینده

تعداد امتیاز: 1

تغییر آینده

تغییر آینده

چکیده :

اگر با الگوی ذهنی و عملکرد آن آشنا نشوید، هیچ شانسی برای تغییر خودتان نخواهید داشت.

برای تغییر زندگی تان باید نتایجی که کسب میکنید را تغییر دهید. برای تغییر نتایج، باید رفتارهایتان را تغییر دهید و برای تغییر در رفتارهایتان، باید الگوی ذهنی تان را تغییر دهید.
 
تنها تفاوت انسان با حیوانات وجود ذهن در انسان است. ذهن انسان قویترین و عجیب ترین قدرتی است که خداوند در اختیار وی قرار داد. 
ذهن،  نیرو و نرم افزاری است که سخت افزاری بنام مغز را به فعالیت وا میدارد.
 ذهن آگاه؛  توانایی ایجاد فکر را دارد، میتواند ایده ای را رد و یا قبول کند.قوه عقلانی در این بخش قرار گرفته. 
ذهن نیمه آگاه؛ کنترل زندگی انسان را در دست دارد  و تا زمانی که به ایده ای بصورت احساسی درگیر نشویم، این ایده وارد ذهن نیمه آگاه نمیشود. رفتارهای انسان ناشی از نمود ایده ای است که در ذهن نیمه آگاه وجود دارد و در درون ذهن نیمه آگاه؛  قوی ترین نرم افزاری که در هستی وجود دارد،  جای گرفته؛ نام این نرم افزار الگوی ذهنی است. رفتارهای انسان نمودی از خروجی های تعریف شده توسط این نرم افزار است. 
افکاری که انسان در سطح ذهن آگاه تولید میکند نیز در هارمونی با الگوی ذهنی است. فرد قادر به بروز رفتاری خارج از محدوده تعریف شده توسط الگوی ذهنی نیست؛ هرگاه که آگاهانه ایده ای که در هارمونی با الگوی ذهنی اش نبوده را دریافت و یا تولید کند، در سطح ذهن آگاه دچار شک و تردید میشود و این شک و تردید تبدیل به ترس میشود و درنهایت ترس خودش را به شکل استرس و پریشانی نشان میدهد. بعنوان مثال؛ زمانی که آگاهانه تصمیم میگیرد که شغلش را تغییر دهد؛ این ایده در تضاد با الگوی ذهنی میباشد و از آنجایی که ایده ها ی تولید شده معمولا باید در هارمونی با الگوی ذهنی باشند، در این مورد بخاطر وجود تضاد ایده ایجاد شده در ذهن آگاه  با الگوی ذهنی( که در ذهن نیمه آگاه قرار دارد)، فرد دچار تردید شده و سپس میترسد. ایده جدید موقتا وارد ذهن نیمه آگاه میشود و موجب بروز استرس و پریشانی میشود؛ چون ایده جدید در هارمونی با الگوی ذهنی نیست. فرد  برای رهایی از این احساس ایده جدید را پس میزند و ایده تغییر شغلش را رد می کند. نفس راحتی کشیده و به حالت بی استرس و نرمال بر میگردد و درحالی که از شغلش راضی نیست ولی بخاطر رهایی از این احساس ( شک ← ترس← استرس و پریشانی) به همان زندگی قبلی با علم به اینکه فرسنگها متفاوت است با زندگی ایده آلی که آرزویش را دارد، ادامه میدهد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان