در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

تغییر

تعداد امتیاز: 2

تغییر

تغییر

چکیده :

اگر میخواهید زندگی تان را تغییر دهید باید خودتان را تغییر دهید

پاییز سال 89 بود که داشتم به صحبتهای استاد عزیزم جیم ران گوش میدادم.  می گفت" برای اینکه زندگیت رو تغییر بدی باید زندگیت رو تغییر بدی، یعنی اینکه سبک زندگیت رو تغییر بدی و این ممکن نیست مگه اینکه بتونی خودتو تغییر بدی".

 

وضعیت اقتصادی بد و ضعیف همیشه وجود دارند، افراد خوب و بد همیشه وجود دارند، اتفاقات خوب و بد همیشه می افتند، رونق و کسادی در بازار کسب و کار همیشه هست، خورشید مدتهاست که همیشه طلوع  و در ساعت معینی غروب میکند، جنگ و صلح هم همیشه وجود داشته و خواهد داشت. همه فصلها هم همیشه به ترتیب هم تغییر می کنند و جالب اینجاست که هیچ وقت نشده مثلا بعد از بهار ، پاییز را دید.

زندگی تان، زمانی تغییر خواهد کرد که شما تغییر کنید، و زمانی تغییر خواهیدکرد که تصمیم به تغییر گرفته باشید. تصمیم برای تغییر زمانی موثر خواهد بود که بلافاصله دست بکار شده و اقدام کنید. همه چیز در دنیا درحال تغییر است و تغییر؛ تنها چیزی است که در دنیا ثابت است. برای تغییر زندگی و کسب نتایج متفاوت باید سبک زندگی و عادتهای تان را تغییر دهید. آنطوری که روزهایتان را میگذرانید، تعیین کننده میزان موفقیت تان در زندگی خواهد بود. ساعت های موفق ، یک روز موفق را می سازند و روزهای موفق ، یک ماه موفق را میسازند و ماههای موفق ، یک سال موفق را میسازند و سالهای موفق ، یک زندگی موفق را خلق میکنند.

 

اگر دوستی از امروز تا پنج سال دیگر ، شما را ندیده باشد و در سال پنجم، شما را ملاقات کند و از اینکه چقدر تغییر کردید متعجب شود بطوری که کاملا از تغییری که در خود ایجاد کردید، شوکه شود و باور آن برایش غیر ممکن باشد؛ نشان از این موضوع دارد که شما پنج سال، بسیار موفقیت آمیز، را سپری کردید.

چگونه میتوانید تغییر اساسی در خودتان و درنتیجه ؛ در زندگی تان ایجاد کنید:

- اولین قدم ، تجربه هدفگذاری موفق و فراگیری تکنیکهای رسیدن به اهداف است. برای اینکه به بیشترین بازده و میزان توانایی خود برسید باید هدفگذاری موفق را تجربه کنید. بیش از نود و پنج درصد هدفگذاری موفق و ایده آل را تجربه نمیکنند، بنابرین دارای میزان توانایی متوسط و پایینی هستند و درنتیجه زندگی سطح پایینی را تجربه میکنند.( برای آشنایی با نحوه هدفگذاری موفق و راههای رسیدن به اهداف، به فصل سوم کتاب " تو موفق بدنیا آمدی" مراجعه کنید.)

-قدم دوم، استفاده از تکنیک بازتاب برای شناسایی عادتهای فعلی  و مقایسه روتین و سبک زندگی تان با روتین و سبک زندگی افراد موفق است. با به اجرا گذاشتن این تکنیک ، قادر خواهید بود سبک زندگی ایده آل و مناسبی را انتخاب کرده و سپس به اجرا درآورید.( برای آشنایی با تکنیک بازتاب به کتاب "چگونه میتوان هرچیزی را فرا گرفته و به آن عمل کنید"، هدایت محمودی، رجوع کنید.)

- در قدم بعدی شناخت قدرت ذهن و آگاهی از نحوه عملکرد آن است؛ زیرا تنها ابزاری که میتواند انسان را به موفقیت برساند، شناخت ذهن و استفاده مناسب از آن است( برای شناخت ذهن و آگاهی از نحوه عملکرد آن به فصل دوم کتاب " تو موفق بدنیا آمدی"، هدایت محمودی، انتشارات طاهریان مراجعه کنید.)

-  قدم بعدی، آشنایی با سبک زندگی افراد موفق و به اجرا درآوردن تکنیکهای مدیریت بهینه زمان است؛ زیرا زمان بزرگترین سرمایه ای است که در اختیار انسان قرار داده شده و استفاده صحیح و بهینه از آن است که موجب میشود افراد نتایج متفاوتی در زندگی کسب کنند. همه افراد بیست و چهار ساعت در روز زمان دارند ولی نحوه استفاده و مدیریت آن ، تعیین کننده میزان موفقیتشان می باشد( برای آشنایی با مهارتهای مدیریت بهینه زمان به فصل چهارم کتاب " تو موفق بدنیا آمدی" مراجعه کنید.)

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان