در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

تضمین موفقیت با پیروی از اصول و پایه های اساسی

تعداد امتیاز: 1

تضمین موفقیت با پیروی از اصول و پایه های اساسی

تضمین موفقیت با پیروی از اصول و پایه های اساسی

چکیده :

موفقیت هرگز اتفاقی نبوده و نیست، ولی اتفاقی هست که برای هر کسی میتواند رخ دهد

تضمین موفقیت با پیروی از اصول و پایه های اساسی

 

کشتی در نیمه شب  طوفانی در دریا در حال حرکت بود، ناگهان ملوان نوری از مقابل می بیند که بنظر می رسید در مسیر مقابل کشتی قرار گرفته، و به کشتی مقابل اعلام میکند که مسیر خودش را 15 درجه تغییر دهد، ولی از طرف مقابل هیچ عکس العملی دیده نشد. ملوان چندین بار تذکر داد ولی همچنان بدون نتیجه باقی ماند. سپس ملوان به اتاق استراحت کاپیتان کشتی مراجعه کرد و کاپیتان را که در حال خواب بود، بیدار کرده و ماجرا را برای او توضیح داد. کاپیتان تصمیم گرفت شخصا اقدام کند. بنابرین به اتاق کنترل رفت و از آنجایی که کاپیتان یک کشتی بزرگ و معروف بود، خودش را معرفی کرد و در آن پیام به کشتی مقابل دستور داد که 15درجه مسیر خود را تغییر دهد. ولی در مقابل این پاسخ را شنید:" من مسئول کنترل و از فانوس دریایی به شما پیام می دهم، و به شما اعلام میکنم که مسیر خود را 15 درجه تغییر دهید".

 

 

برای کسب موفقیت ، باید بر اساس اصول و پایه های اساسی که غیر قابل تغییر هستند ، رفتار کرد، در غیر این صورت دستیابی به موفقیت امکانپذیر نخواهد بود. بیاد داشته باشید که شرایط و موقعیتها تغییر میکنند ولی اصول پایه و اساسی که بر پایه تمامیت و کمال میباشند هیچگاه تغییر نمی کنند. مهمترین کاری که هر فرد در زندگی باید انجام دهد شناخت این اصول و پیروی از آنهاست.

 

شخصیت در برابر کاراکتر

شخصیت ،  ویژگیهایی هستند که به آسانی قابل رویت و فهم هستند و شما بلافاصله در برخورد با فرد میتوانید کیفیت و نوع این ویژگیها را تشخیص دهید. برخی از این ویژگیها عبارتند از : اجتماعی بودن، خوش برخورد بودن، خوب صحبت کردن، درون گرا و آرام بودن، بیرون گرا و علاقمند به برقرای ارتباط، فعال  و ماجرا جو بودن و... نام برد.

کارکتر و سیرت  ؛ نیاز به مدت زمان بیشتری دارد تا بتوان از وجود آن ویژگی در فرد پی برد و معمولا قابل رویت نیستند ، زیرا انتزاعی هستند. این ویژگیها بر پایه باورها و ارزشهای فرد شکل میگیرند و در واقع فلسفه فرد نسبت به زندگی ، این ویژگیها را شکل میدهد.بعنوان مثال ویژگیهایی چون وفاداری،تواضع،مورد اعتماد بودن،بی طرفی، سادگی، عشق و عدالت و.. را نام برد.

   اگر توده یخ شناوری را در آب در نظر بگیریم؛ شخصیت را میتوان قسمت بالایی توده که در بالای سطح آب قرار دارد دانست که به آسانی قابل رویت هست و کاراکتر و سیرت را میتوان به قسمت پایینی توده یخ که در زیر سطح آب وجود دارد، تشبیه کرد که قابل رویت نیست و نسبت به توده بالایی حجم بیشتری دارد.

شخصیت فرد ، ویزگی هست که فرد را آنچان که بنظر میرسد ، نشان میدهد و گاهاٌ برخی از این ویژگیها را واقعا در فرد هیچ وقت نمیتوانید ببینید یعنی شما آنچه را میبینید که فرد نشان میدهد نه آنکه چیزی که واقعا وجود دارد، البته ممکن هست که آنچه میبینید، وجود هم داشته باشد، ولی در مقابل کاراکتر افراد نشان دهنده آن چیزی هست که واقعا وجود دارد که معمولا در شرایط و موقعیتهای غیر معمولی خودشان را بیشتر بروز میدهند .در مواقع مشکلات و بحرانها و ناراحتی ها شما میتوانید به ماهیت وجودی این ویژگی ها پی ببرید، که برای شناخت این ویژگی ها میبایست زمان بیشتری منتظر بمانید.

ویزگیهایی که به کاراکتر و سیرت بر میگردد عوامل اساسی و پایه ای در موفقیت و سربلندی در زندگی شخصی و حرفه ای می باشند. در پایان این نکته را فراموش نکنید" تلاش برای بهبود شخصیت بدون کارکردن و ساختن کاراکتر ، به مانند ساختن ساختمان بر بنای شنی و ماسه ای هست، این ساختمان هیچ شانسی برای بقا ندارد و به زودی فرو خواهد ریخت."

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان