در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

ترس از شکست

تعداد امتیاز: 0

ترس از شکست

ترس از شکست

چکیده :

افراد شجاع ، آنهایی نیستند که ترسی در وجودشان نیست، بلکه این افراد با ترس خود روبرو می شوند

بگذار از دوران کودکی تا اکنون زندگیمان را مرور کنیم؛ چند بار افتادید تا توانستید راه رفتن را بیاموزید؟، چند بار در طول دوران یادگیری زبان، دچار اشتباه شدید؟ چند بار در انجام دادن کاری دچار اشتباه شدید؟ چند بار شکست را تجربه کردید؟ با کمی دقت متوجه میشوید که، بارها شکست را تجربه کردید! و میدانید که انسان در انجام دادن کارهایی که جدید هستند و حتی کارهایی که در آن مهارت دارد،  دچار اشتباه میشود و شکست را تجربه میکند.

عاملی که شما را از موفقیت باز میدارد شکست نیست، بلکه ترس از شکست هست. ترس از شکست موجب میگردد که نتوانید تصمیم صحیح را اتخاذ کنید. 

چرا ترس از شکست در درونتان وجود دارد؟ ترس از شکست، در الگوی ذهنی شما ( الگوی ذهنی ؛ مجموعه عادتها، باورها،دیدگاهها و الگوهای رفتاری هست که در ذهن نیمه آگاه شما شکل گرفته است.) وجود دارد. 
به این جملات خوب دقت کنید: تو هنوز نتونستی حرف زدن رو یاد بگیری، پول مگه علف خرسه، تو نمیتونی از عهدش بر بیای بذار کمکت کنم،واسه اینکه بتونی تو آزمون قبول بشی باید خیلی باهوش باشی، مواظب باش میوفتی کار تو نیست که این کارو انجام بدی و.....
این جملات را شما از:  تلوزیون، رادیو، خانواده، دوستان، مدرسه.... شنیدید و الگوی ذهنی شما بدین ترتیب شکل گرفته و همانطور که میدانید،  تصویر ذهنی از خود، نیز بخشی از الگوی ذهنی شماست.

برای تغییر الگوی ذهنی و موفقیت شما نیاز به ، تصمیم، دارید. موضوع اصلی در زندگی؛  مسئله، انتخاب،  هست. از همین لحظه دیدگاهتان را تغییر داده و نسبت به تغییر الگوی ذهنی، اقدام کنید. 
یادتان باشد بسیاری از افراد حتی یک بار هم سعی نمیکنند،  کاری که باید انجام دهند،  را انجام دهند و این تنها بخاطر وجود، ترس از شکست، در الگوی ذهنی شان هست.

این مطلب را به مدت سی روز هر روز مطالعه کرده و عمیق به آن فکر کنید، مطمئن باشید با این کار الگوی ذهنی خودتان را تغییر خواهید داد. 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان