در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

به نتیجه کارهایتان فکر کنید

تعداد امتیاز: 0

به نتیجه کارهایتان فکر کنید

به نتیجه کارهایتان فکر کنید

چکیده :

آنچه که ما را به موفقیت نزدیکتر میکند، نتایجی است که از انجام دادن کارها بدست می آوریم

قبل از انجام دادن هرکاری ، این دو سوال مهم را از خودتان بپرسید:

1- آیا این کار، همانی است که باید انجام دهم؟

2- آیا انجام دادن این کار، نتیجه ای که بدنبال آن هستم را برای من بهمراه خواهد داشت؟

اگر پاسخ تان به این سوالات مثبت بود، آن را انجام دهید، بدین ترتیب مطمئن خواهید بود که کار درست را انجام میدهید، و هیچ وقت زمان و انرژی تان را هدر ندادید. بسیاری از افراد ، بیشتر درگیر فرآیند هستند بدون اینکه هرچند از گاهی میزان پیشرفت و نتیجه را مورد بررسی قرار دهند. شاید ماهها و سالها درگیر فرآیند باشند، بدون اینکه، نتیجه کار را بصورت دوره ای مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهند، در واقع این دامی است که در آن گرفتار می شوند. همه افراد موفق نتیجه محور هستند، زیرا میدانند که تنها نتیجه کارهاست که آنها را به موفقیت نزدیک می کند.

چند مثال برای تشریح وضعیت افرادی که بدون توجه به نتیجه ،در فرآیند می مانند:

1- افراد بسیاری هستند که در کاری استخدام میشوند و بدون بررسی دوره ای نتایج کسب شده، همیشه مشغول انجام دادن آن کار هستند، بدون اینکه پیشرفتی در خودشان و کارشان ایجاد کنند. هر روز بصورت روتین آن فعالیت را انجام میدهند تا اینکه متوجه میشوند؛ پس از گذشت چندین سال ، نتیجه ای را که بدنبال آن بودند را بدست نیاوردند، و جالب اینجاست که دوباره بدون در نظر گرفتن نتیجه، به انجام دادن کار دیگری روی می آورند.

2- آنقدر ، در فرآیند می مانند که نتیجه را از یاد می برند. حتی پس از مدتی نمیدانند که بدنبال کسب چه نتایجی بودند.

3- برخی ها هم بدون تعیین کردن نتیجه مورد انتظار، مشغول انجام دادن کار و یا فعالیتی میشوند. در این حالت پس از گذشت مدتی، دچار سرخوردگی میشوند، زیرا این نتایج است که ما را به هدفمان میرساند و عدم وجود آن گمراهی و سردرگمی را بهمراه خواهد داشت.

این افراد بر اساس الگوی ذهنی شان فکر میکنند که کاری که برای دیگران خوب است، برای آنها هم خوب است و بلافاصله شروع به انجام دادن کار مورد نظر می کنند و وارد فرآیند میشوند.

برای اینکه نتیجه محور باشیم؛ ابتدا باید اهداف بلند مدت مان را تعیین کنیم، سپس آنها را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنیم. تقسیم کردن و جزء کردن اهداف را آنقدر ادامه دهیم تا اینکه برای هر ساعت از روز برنامه ای دقیق داشته باشیم. با این اقدام نتیجه بزرگ مورد انتظار ، را به نتایج کوچک مورد انتظارمان تقسیم کردیم. با این تکنیک ؛ در هر ساعت از زندگی مان، می توانیم نتیجه مورد دلخواهمان را کسب کنیم. این اتفاق نتنها مسیر موفقیت مان را هموار می سازد بلکه باعث تقویت اعتماد بنفس، و در نتیجه تقویت عزت نفس در ما نیز می شود. با این اقدام؛ سبک زندگی منحصر بفرد خودمان را ایجاد کردیم.

امیدوارم که از نتایجی که کسب میکنید راضی باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان