در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

برای کسب موفقیت به چه اطلاعاتی نیاز دارید

تعداد امتیاز: 1

برای کسب موفقیت به چه اطلاعاتی نیاز دارید

برای کسب موفقیت به چه اطلاعاتی نیاز دارید

چکیده :

انسان در عصر حاضر با انبوهی از اطلاعات که از منابع مختلف به سمت وی می آیند مواجه است. برای کسب موفقیت در زندگی به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

برای کسب موفقیت در زندگی تان به چه نوع اطلاعاتی نیاز دارید؟ 
در دنیای مدرن امروزی،  انسان با موج عظیمی از اطلاعات که به سمت وی سرازیر میشود، روبرو است. اطلاعات به دو دسته تقسیم میشود: اطلاعات و دانش عمومی، اطلاعات و دانش خاص و تخصصی شده. بسیاری از افراد اطلاعات تخصصی شده را با آنچه که در دانشگاه می آموزند اشتباه میپندارند. 
ناپلون هیل در کتاب خود " بیاندیش و ثروتمند شو" تعریف بسیار زیبایی از دانش اختصاصی شده دارد: " دانش اختصاصی شده؛ دانش و اطلاعاتی است که فرد با داشتن آن میتواند هرآنچه که میخواهد ،  بدون ضایع کردن حقوق دیگران، بدست آورد." به چنین فردی، " فرد تحصیل کرده" (Educated) میگویند. به یاد داشته باشید فردی که به مدرسه و دانشگاه رفته یک فرد تحصیل کرده محسوب نمیشود بلکه وی یک فرد مدرسه رفته( Schooled) است.
 
بسیاری از افراد موفق و بنام، تحصیلات دانشگاهی نداشتند،  حتی مدرسه را هم به پایان نرسانده بودند، ولی در مقابل توانسته بودند به دانش اختصاصی شده دست یابند. در واقع افرادی تحصیل کرده بودند.
 
امروزه،  افراد وقتشان را صرف بدست آوردن اطلاعات عمومی میکنند؛ اطلاعاتی مانند:  دیدن فیلمهای سینمایی، برنامه های بی محتوا، صحبت کردن و گذاراندن وقت با افرادی که خود هدف مشخصی در زندگی ندارند و بیشتر اوقات صحبت های این افراد نیز در مورد زندگی دیگران بوده و به تجزیه و تحلیل اتفاقاتی می پردازند که هیچ ارتباطی با موفقیت شان نداشته و هیچ کمکی به کسی محسوب نمیشود،خبرهای مختلف در مورد موضوعات مختلف، عضویت در کانالها و گروها و صفحات مختلف اجتماعی و مواجهه با انبوهی از اطلاعات عمومی. اینکه چه تیمی با چه تیم ورزشی بازی داشته و نتیجه آن چه شده و یا اینکه فلان ورزشکار یا بازیگر ازدواج کرده و یا ماشین جدیدی گرفته و آیا در بازی بعدی خواهد بود یا نه، اطلاعاتی است که هیچ کمکی به دست یابی به موفقیت تان و رسیدن به هدف بزرگی که برای خود تعیین کردید، به حساب نمی آید. معمولا افرادی که قادر به هدفگذاری ایده آل نبوده با این مشکل مواجه هستند؛ نداشتن هدف باعث شده که وقت شان را مدیریت نکنند و یک زندگی کاملا معمولی را تجربه کنند. بیاد داشته باشید که نود و پنج درصد افراد موفق به تجربه هدفگذاری ایده آل نمیشوند، بنابرین سبک زندگی آنها نیز معمولی و سطح پایین است. بیاد داشته باشید؛ اگر سبک زندگی، طرز فکر، اخلاق و رفتار و عادتهای تان خیلی شبیه به عامه مردم است، این یعنی اینکه شما هم یک زندگی متوسط و یا ضعیف و سطح پایینی را تجربه میکنید.
 
بیاد داشته باشید همین اطلاعات عمومی میتواند به اطلاعات اختصاصی شده تبدیل شود، تنها زمانی که  همانی باشد که برای موفق شدن به آن نیاز دارید. بعنوان مثال اگر عشق و علاقه تان گویندگی و گزارشگری مسابقات فوتبال است، کلیه بازی های فوتبال تمام لیگهای دنیا، برای شما اطلاعات اختصاصی شده محسوب میشود. اگر به خوانندگی علاقه دارید و دوست دارید همه چیز درمورد آن بدانید و در آینده میخواهید که به یک خواننده موفق تبدیل شوید؛ باید به انواع موسیقی ها گوش داده و از زندگی خواننده ها مطلع بوده و همیشه به منبع این اطلاعات وصل باشید، در غیر این صورت دسترسی به این اطلاعات برای شما فقط و فقط موجبات شکست تان را فراهم میکند. 
تنها راه کسب موفقیت؛ تمرکز بر روی دریافت اطلاعات اختصاصی شده است. با این اقدام ناگهان متوجه خواهید شد که  ده ساعت از روزتان، به بدست آوردن اطلاعات تخصصی شده میگذرد و پس از مدت یک یا دو سال به عنوان یک نابغه و فرد آگاه در زمینه مورد نظر تبدیل میشوید.
 
  کارهایی را انجام دهید که افراد موفق انجام میدهند، بنابرین نتایجی را کسب میکنید که آنها کسب کرده اند. مدت هفت سال است که کتابها و زندگی این افراد را مورد مطالعه قرار میدهم و توصیه ها و سبک زندگی آنها را در زندگی ام اجرا میکنم، نتایجی که بدست آوردم ، خیره کننده بود، به شما هم توصیه میکنم این کارها را انجام دهید و این سبک از زندگی و عادتها را تجربه کنید:
-  به ندرت تلوزیون تماشا کنید. زمانی به تماشای تلوزیون بپردازید که برنامه ای آموزشی مد نظرتان است.
- به موسیقی که اکثر مردم گوش میدهند ، گوش ندهید؛ مخصوصا آهنگ هایی که حاوی کلمات منفی هستند، این موسیقی ها به شدت بر ذهن نیمه آگاه تان تاثیر میگذارند. بسیاری از افراد در روز ساعتها با این آهنگ ها میگذرانند. بجای آن به آهنگهای مناسب و آرام بخش گوش دهید. البته من شخصا از آهنگهای آرام در زمان مدیتیشن استفاده میکنم و در سایر اوقات وقت و زمانم را به گوش دادن به  فایلها و کتابهای صوتی اختصاص میدهم. با این جایگزینی( موسیقی و آهنگهای بی فایده با کتابهای صوتی توانستم دو ساعت در روز زمانم را نجات دهم )؛ با توجه به اینکه دو ساعت در روز مسافرت درون شهری و یا برون شهری داشتم که با خودروی شخصی ام سفر میکردم. من هم مثل سایر افراد در گذشته هنگام رانندگی به موسیقی و آهنگهای بی فایده گوش میدادم ولی از شش سال پیش فهمیدم که این کار یک حماقت محض بوده. اکنون این نوع موسیقی ها برای من به تاریخ پیوست.
- هر روز مطالعه کنید. مطالعه کردن؛ تنها راهی است که شما را به موفقیت میرساند. طی بررسی هایی که انجام دادم، فهمیدم که همه افراد موفق بدون استثنا مطالعه میکردند، این افراد بیشترین وقت و زمان روزانه شان را به مطالعه اختصاص میدانند. من در گذشته فکر میکردم که نویسندگان کتاب را برای تجارت و کسب درآمدشان مینویسند و دقیقا هشت سال پیش کسی بودم که از خواندن کتاب فراری بودم، زیرا فکر میکردم ، همه چیز را باید خودم در زندگی تجربه کنم و یاد بگیرم. ولی بعد فهمیدم که آنها کتاب مینویسند؛ چون عاشق این هستند که دیگران هم به موفقیت برسند. این روزها ، روزی پنج الی هفت ساعت مطالعه میکنم و هر سه روز میتوانم یک کتاب را به دقت مطالعه و بررسی کنم. نتیجه وحشتناک ، عالیه.
 
- آنها منتور، استاد و راهنما دارند. همه افراد موفق چندین و چند استاد و راهنما داشته و از آنها کمک گرفته و می گیرند. آنها در کلاسهای آموزشی، دوره ها و سمینارهای این افراد شرکت میکنند و کتابهای شان را مطالعه میکنند و حتی اگر نیاز باشد بخاطر دسترسی به آنها، سفر میکنند. لیست اساتید من اکنون به بیش از صد نفر رسیده. در هر رمینه ای کتابهای شان را مطالعه کرده و به فایلهای صوتی و تصویری آموزش شان گوش داده و گاها بیش از دویست بار یک فایل آموزشی را با دقت تماشا کرده و یا گوش میدهم. نتیجه این کار هم برای من خیره کننده بود.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان