در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

ایده آل زندگیت

تعداد امتیاز: 0

ایده آل زندگیت

ایده آل زندگیت

چکیده :

ایده آل، ایده ای است که ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد.

‍ داستان زندگی: زمان کودکی، نوجوانی، جوانی تا لحظه حال: 
متولد شده و شروع به رشد کردن در این دنیا کرده؛ در خانواده، مدرسه، محیط اطراف، و جامعه حضور پیدا کرد. به گفته ها و ایده ها و باورهای دیگران، اخبار، رادیو، تلوزیون،و ... توجه کرد. آموخته که زمانی خوشحال و راضی هست که توسط دیگران،  دوست داشته شده باشه. فکر میکرد که هرآنچه برای دیگران خوب است برای او هم خوب است. زبانی را صحبت میکند که دیگران صحبت می کنند، غذایی را میخورد که دیگران میخورند، به چیزهایی باور دارد که دیگران باور دارند، لباسی را  میپوشد که دیگران می پوشند. 
دانشگاه را به پایان رسانده و بنا به پیشنهاد دوستی، شغلی را انتخاب می کند؛ بر این باور که  چیزی که برای دیگران خوب است برای او هم خوب خواهد بود و بلافاصله کارش را شروع میکند.
 
اطلاعات را از دو طریق دریافت میکند: از طریق حواس پنجگانه و دیگری از طریق خلق آن با استفاده از قوه عقلانی. مجموعا همه این اطلاعات در ذهنش فیلتر میشوند. با دیدن، خواندن، شنیدن و .. اطلاعات؛ چیزی میفهمد که دوست دارد بفهمد و این فهمیدن بر اساس این فیلتر ( الگوی ذهنی) وی است. الگوی ذهنی به مجموعه عادتها، رفتارها، باورهایی گفته میشود که محصول تفکرات، رفتارها، ایده ها و باورهای دیگران است. درواقع ساخت و جاگذاری این فیلتر توسط دیگران در ذهنش،  انجام گرفته و نکته جالب اینجاست که از حقیقت موضوع اطلاع ندارد.
هدفگذاری را نه در مدرسه، خانواده، دانشگاه و در هیچ جای دیگر فرا نگرفته، وارد یک بازی شده و آن بازی هم اینست: " دنباله روی دنبال کننده باش." مثل نود و پنج درصد دیگر هدفگذاری موفقی را تجربه نکرده و از این حقیقت اطلاعی ندارد، و نیز نمیداند که نمیداند.
 
ایده آل، ایده ای است که ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد؛ زیرا زمان، مهمترین چیزی است که در اختیار داریم.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان