در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

آیا آنچه که میدانید همانی هست که انجام میدهید

تعداد امتیاز: 0

آیا آنچه که میدانید همانی هست که انجام میدهید

آیا آنچه که میدانید همانی هست که انجام میدهید

چکیده :

ذهن نیمه آگاهتان سی هزار بار قویتر از ذهن آگاه تان می باشد. درواقع کنترل زندگی تان در دستان ذهن نیمه آگاه میباشد.

آنچه که منجر به تغییر زندگی تان میگردد،  کارهایی است که انجام میدهید، نه چیزهایی که میدانید.
 
بسیاری از افراد میدانند که برای موفقیت و داشتن زندگی ایده آل، باید چه کارهایی را انجام دهند، ولی تنها عده بسیار کمی کارهایی را که میدانند برای موفقیتشان ضروری هست را انجام میدهند.
چرا همه میدانند که باید چه کار کنند ولی تنها کمتر از پنج درصد از افراد آن کارها را انجام میدهند؟ بعنوان مثال همه میدانند که ورزش مداوم و مستمر برای حفظ سلامتی ضروریه ولی عده کمی پافشاری و استمرار دارند و ورزش منظم را انجام میدهند.
همه میدانند که مطالعه کتاب مناسب، از ضروری ترین ابزار برای پیشرفت و بهبود کیفیت زندگی هست، ولی عده کمی مطالعه منظم و مناسب را انجام میدهند.
چرا بسیاری از افراد با وجود اینکه آموزشهای زیادی  دیدند و کتابهای زیادی را مطالعه کردند و از نظر علمی در سطح مطلوبی قرار دارند، باز هم زندگی مطلوب و مورد نظرشان را تجربه نمیکنند و نمیتوانند کارهایی که میدانند باید انجام شود را انجام دهند. 
دلیل: دانش و آگاهی و اطلاعات در ذهن آگاه قرار دارد( هر وقت از آنها سوالی بپرسی،  خیلی خوب به شما پاسخ میدهند و اطلاعات زیادی را با شما به اشتراک میگذارند، ولی رفتارهایشان چیز دیگری است). سبک زندگی، احساسی که با آن روزمان را آغاز می کنیم، میزان بهره وری ، مهارت در مدیریت زمان، دریافت و نوع نگاه به زندگی، توسط الگوی ذهنی کنترل میشود. بدن انسان ابزاری است که در اختیار ذهن قرار دارد و الگوی ذهنی،  سیستم و نرم افزاری هست که بدن ، تحت فرمان و کنترل آن به فعالیت می پردازد. فعالیتهای خروجی از کارکرد بدن انسان، منجر به کسب نتایج میشود. بنابرین برای دریافت نتایج متفاوت،  باید علت ( الگوی ذهنی) را شناسایی کرده و آن را تغییر داد و یا بعبارتی ذهن نیمه آگاه را مجددا برنامه ریزی کرد. 
برنامه روتین شما در ذهن نیمه آگاه قرار دارد، بنابرین با اینکه آگاهانه میدانید که انجام دادن چه کارهایی به نفع شماست ولی در اکثر اوقات قادر به انجام دادن آن نیستید. البته این نشان از ناتوانی شما نیست، بلکه باید ذهن نیمه آگاه را مجدد برنامه ریزی کنید، بدین منظور ؛ باید آگاهانه و هر روز به مطالعه مطالبی بپردازید که میدانید دانستن آنها زندگیتان را متحول میکند، پس از گذشت مدتی، خواهید دید که قادر هستید برنامه روتین زندگیتان را تغییر داده و کارهایی را انجام داده که واقعا باید انجام دهید، البته برای اینکه بتوانید الگوی ذهنی تان را تغییر دهید باید خواسته قوی و ابزار پافشاری را در تمرین روزانه تان ، به همراه داشته باشید. محرک و دلیل قوی ابزاری هست که با آن می توانید الگوی ذهنی تان را تغییر دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان